Aktualności

 • XIX Międzyszkolny Konkurs Podróżujemy po Europie 2022-11-22

  Trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIX konkursie pt. Podróżujemy po Europie, organizowanym przez Klub Europejski w SOSW im. J.Korczaka w Borzęciczkach. Drużyna w składzie: Eryk Skowroński, Filip Szymczak i Nikodem Mieloszyk wykazali się sporą wiedzą o geografii, stolicach i flagach krajów Unii oraz ich symbolach i organach zdobywając 3 miejsce na sześć drużyn z Borzęciczek, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., Krotoszyna, Słupi pod Kępnem i Jarocina.

  czytaj dalej
 • BohaterON

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny z wielki zaangażowaniem uczestniczyli w projekcie BohaterON. W trakcie zajęć uczniowie poznawali historię Powstania Warszawskiego, czytali lub słuchali biogramy powstańców, a także poznali historię Powstania Warszawskiego w trakcie przedstawienia pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, pracowali z kartami pracy i filmem z kanału YouTube „Co za historia”.

  czytaj dalej
 • Przedstawienie kukiełkowe pt.„Gniazdo białego orła”. 2022-11-18

  W czwartek 17 listopada 2022 r., koło teatralne TACY SAMI działające w Zespole Szkół Specjalnych, zainaugurowało cykl przedstawień w formie teatru kukiełkowego, odbywających się w ramach INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „Tacy sami w świecie baśni, bajek i legend”. Pierwszym przedstawieniem jakie społeczność szkolna mogła zobaczyć była legenda o powstaniu państwa polskiego zatytułowana „Gniazdo białego orła”.

  czytaj dalej
 • Rogale świętomarcińskie 2022-11-10

  Uczniowie z zespołu 3 A SPU piekli z okazji Święta Niepodległości i Święta Patrona Jarocina Św. Marcina smaczne rogaliki.

  Do pracy przydały się nowe stolnice, stoły i piekarnik zakupione w Programie Laboratoria Przyszłości.

  czytaj dalej
 • Narodowe Święto Niepodległości 2022-11-10

  10 listopada 2022 roku świętowaliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie i harcerze z 56 WDH NS Jagódki przygotowali akademię, w trakcie której zaprezentowali dzieje odzyskania przez Polskę niepodległości przez jej utratę, smutne czasy zaborów, aż po jej odzyskanie. Cała społeczność szkolna w ramach akcji #SzkoładoHymnu odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego oraz Rotę. Wzruszające słowa na temat wartości niepodległości i przyjaźni polsko-ukraińskiej wśród społeczności szkolnej wygłosił Pan Dyrektor Grzegorz Maćkowiak.

  czytaj dalej
 • Praktyki wspomagane stolarstwo 2022-11-09

  listopada 2022 r. klasa 3F Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyła w praktykach wspomaganych. Tak jak to miało miejsce wcześniej, zajęcia odbywały się w zaprzyjaźnionym warsztacie stolarskim oraz pracowni, która mieści się w naszej szkole.

  czytaj dalej
 • Międzyszkole Warsztaty Czytelnicze Ptaszanie 2022-11-09

  9 listopada 2020 roku w ZSS w Jarocinie odbyły się Międzyszkolne Warsztaty Czytelnicze. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Witaszycach, którzy razem z uczniami klasy 5SPL naszej szkoły wykonywali zadania pobudzające twórczość, wyobraźnię i myślenie. Tematem przewodnim warsztatów były ptaki, wykonane przez p. Reginę Gruchalską.

  czytaj dalej
 • Dla każdego coś słodkiego 2022-11-08

  8 listopada w naszej szkole klasy Przysposabiające do Pracy zorganizowały kiermasz słodkości „Dla każdego, coś słodkiego”. Wcześniej uczniowie na zajęciach przysposobienia do pracy, przygotowali muffinki, kruche ciastka oraz fit deserki.

  czytaj dalej
 • XVII Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej 2022-11-08

  8 listopada w Ostrowie Wlkp. odbył się XVII Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej. W turnieju brały udział zespoły z Ostrowa, Kępna, Pleszewa, Ostrzeszowa. Naszą szkołę reprezentowali:Mikołaj Bartkowiak, Franciszek Glapa, Kacper Kałużny, Filip Szymczak, Mateusz Kunsztowicz, Eryk Skowroński, Dariusz Piętka.

  czytaj dalej