Aktualności

 • Cała Polska czyta dzieciom

  Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 roku. Na przełomie maja i czerwca po raz kolejny przyłączyliśmy się do tej akcji. W szkole odbyły się cykliczne spotkania, których głównym celem było kształtowanie nawyku codziennego czytania w domach i placówkach oświatowych, wprowadzanie młodego czytelnika w świat wartości moralnych i ich zastosowanie w codziennym życiu, wspieranie rozwoju emocjonalnego i empatii, wzmacnianie poczucia własnej wartości, ucieczka przed nudą i stresem.

  czytaj dalej
 • Ptaszanie 2021-06-14

  Nauczycielka ZSS w Jarocinie Regina Gruchalska odbyła szereg spotkań z uczniami szkół w Jarocinie i w Kolniczkach oraz z przedszkolakami w Przedszkolu ,,Marcinek’’.

  czytaj dalej
 • Podsumowanie projektu "Moc prezentów UNICEF"

  Klub Szkół UNICEF działający w naszej szkole zakończył kolejny projekt edukacyjny „Moc Prezentów UNICEF”. W ramach akcji odbyło się w szkole wiele zajęć na temat bardzo trudnej sytuacji dzieci w Gwatemali, których życie zmienił huragan. Straciły one wszystko, co było im bliskie i znane. Takich historii dzieci, dotkniętych skutkami kataklizmu czy mieszkających w najbiedniejszych regionach bez odpowiednich warunków do życia, są tysiące.

  czytaj dalej
 • Gra Namiestnictwa Harcerskiego „WIELKA SZÓSTKA” 2021-06-05

  W sobotę 5 czerwca przedstawiciele 56 WDH NS Jagódki w składzie: Nicola Baran, Patrycja Bogaczyk, Piotr Graliński, Monika Grześkowiak, Filip Kaczmarek, Weronika Krawczak -Twardowska, Stanisław Marecki, Jakub Polerowicz, Gabriela Szymczak, Kamil Wyderkiewicz, Anna Żurek, Klaudia Nowak, Natalia Pisarczyk, Sara Guzikowska, Eryk Skowroński i Filip Szymczak wzięli udział w Grze NH „WIELKA SZÓSTKA”. Organizatorem tego wydarzenia były ZHP Hufiec Jarocin, Namiestnictwo Harcerskie EXPLORATOR.

  czytaj dalej
 • Rajd pieszy 2021-05-31

  Sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Rajdzie nad Zalew w Roszkowie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

  czytaj dalej
 • RAJD HUFCA JAROCIN pod hasłem „Wędruj z nami” 2021-05-29

  W sobotę 29 maja przedstawiciele 56 WDH NS Jagódki w składzie: Monika Grześkowiak, Gabriela Szymczak, Piotr Graliński, Weronika Krawczak-Twardowska, Filip Szymczak i Eryk Skowroński pojechali do Żerkowa, aby uczestniczyć w RAJDZIE HUFCA JAROCIN pod hasłem „Wędruj z nami”. Organizatorem harcerskiej wyprawy były: ZHP Komenda Hufca Jarocin, 33 WDH z Żerkowa oraz 56 WDH NS „Jagódki”.

  czytaj dalej