Aktualności

 • Zabawa karnawałowa

  Styczeń to okres karnawału, w którym bawią się wszyscy bez względu na wiek. Dlatego też uczniowie klas 8d, 8e, 7a SPU i 3a SPL przybrani w maski i stroje karnawałowe ruszyli w tany w takt muzyki przez siebie wybranej.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do Sądu Rejonowego w Jarocinie 2024-01-03

  03.01.2024 r. uczniowie ZSS w Jarocinie uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Jarocinie. Jej celem było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, bezpośrednie przebywanie na sali sądowej, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela, kształtowanie szacunku dla wymiaru sprawiedliwości.

  czytaj dalej
 • Konkurs "Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy"

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Wzięły w nim udział klasy przysposabiające do pracy. Głównym celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej.

  czytaj dalej
 • Kolędowanie 2023 – koncert kolęd 2023-12-21

  W niezwykłej zimowej scenografii, pełnej lodowych wzgórz, zasp i płatków śniegu, w czwartek 21 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Grupa nauczycieli na co dzień pracujących w ZSS w Jarocinie, prywatnie związana z muzyką, przygotowała niezwykły koncert kolęd, piosenek i pastorałek dla swoich podopiecznych i całej społeczności szkolnej.

  czytaj dalej
 • Spotkanie bożonarodzeniowe 2023-12-18

  W przedświąteczny poniedziałek - 18 grudnia, cała społeczność szkolna i zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu bożonarodzeniowy. Koło Teatralne TACY SAMI przedstawiło etiudę pt.”Tylko miłość potrafi zatrzymać czas”, która miała uzmysłowić widzom ogromną wartość czasu i uwagi darowanych drugiemu człowiekowi.

  czytaj dalej
 • VI Edycja Gminnego Konkursu ,,Hej kolęda, kolęda” 2023-12-08

  W sali weselnej ,,Zielony Zakątek” w Roszkowie odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Do konkursu przystąpiło trzydzieścioro dzieci z dziesięciu szkół. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Mierzwa, Sandra i Paweł Gmerek. Dzieci przygotowały kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze” i piosenkę pt. ,,Gwiazdor” będącą częścią projektu ,,Z piosenką przez cały rok”.

  czytaj dalej