Aktualności

 • Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu 2023-01-26

  26 stycznia uczniowie klas 7-8 oraz uczniowie klas PP wzięli udział w warsztatach przypominających ofiary Holokaustu z czasów II wojny światowej. Dzień ten jest obchodzony na świecie 27 stycznia że względu na rocznicę wyzwolenia obozu
  w Auschwitz- Oświęcimiu.

  Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe pojęcia, takie jak: judaizm, rabin, synagoga, cmentarz żydowski ale też trudniejsze jak kipa, mezuza, tałes czy Tora.

  czytaj dalej
 • XI Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych 2023-01-13

  13.01.2023 r. w Sali widowiskowo-kinowej „Mieszko" w Koźminie Wlkp. odbyła się XI Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Konin. Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej części, która odbyła się w Sali widowiskowo-kinowej „Mieszko" w Koźminie Wlkp. zebrani mogli przypomnieć sobie o tym, jak wyglądał sportowy miniony rok.

  czytaj dalej
 • WzMOCnij swoje otoczenie - realizacja

  Dzięki grantowi pozyskanemu przez Stowarzyszenie Kochamy Jarocin od Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie parku Szubianki w Jarocinie powstała przyrodnicza ścieżka edukacyjna.
  Od wczoraj dużym zainteresowaniem cieszy się kaczkomat - urządzenie, które po wrzuceniu monety jednozłotowej wydaje porcje karmy dla kaczek. Jest to odpowiednio dobrana mieszanka zbóż, które stanowią wartościowe pożywienie dla ptaków i - w odróżnieniu od chleba i bułek - nie szkodzi im. 
  Wrzucone złotówki będą wydawane na zakup kolejnych worków karmy dla kaczek oraz na pokrycie kosztów zw z ewentualnymi naprawami, eksploatacją kaczkomatu.

  czytaj dalej
 • Świąteczne warsztaty integracyjne w SP nr 3 w Jarocinie 2022-12-20

  Za kilka dni Boże Narodzenie. Ducha świąt mogli poczuć uczniowie klasy 3a z ZSS w Jarocinie. Zaproszeni zostali bowiem 20 grudnia do Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie, gdzie odbyły się Jasełka i świąteczne warsztaty integracyjne. Wzięli w nich udział również podopieczni z Domu Dziecka w Górze, dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie, oraz uczniowie z oddziałów integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Warsztaty świąteczne 2022-12-19/22

  W dniach od 19 do 22 grudnia w świetlicy szkolnej odbywają się warsztaty świąteczne.

  Celem warsztatów jest przybliżenie tradycji oraz zwyczajów zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy warsztatów ozdabiają tekturowe bombki.

  czytaj dalej
 • Noc pełna snów - koncert w Kotlinie 2022-12-19

  19 grudnia 2022 roku 11 uczniów z klas i oddziałów: 8a SPL, 3E PP, 3F PP wzięło udział w wyjeździe do Domu Kultury w Kotlinie. Atrakcją wyjazdu był koncert świąteczny pt. „Noc pełna snów” rozwijający wrażliwość muzycznej oraz umiłowanie do tradycji.

  czytaj dalej
 • Kolędowanie 2022-12-15

  15 grudnia w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Tradycja śpiewania kolęd jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia.
  W tym dniu dzieci, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej aby oddać się magii, która temu towarzyszy.

  czytaj dalej