Aktualności

 • XV REGIONALNY TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH 2023-11-21

  21 listopada 2023r. w Jarocinie na kręgielni spółki Jarocin – Sport odbył się XV Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. W zawodach udział wzięli zawodnicy z ZSS w Krotoszynie, WTZ Krotoszyn, ZSS Jarocin, SOSW nr 1 Kalisz, SOSW Borzęciczki, SOSW Konarzew oraz ZPS Pleszew. Celem zawodów była: popularyzacja bowlingu jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie i integracja ze społeczeństwem. W sumie w zawodach udział wzięło 48 sportowców.

  czytaj dalej
 • Dzień Praw Dziecka 2023-11-20

  20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
  DZIEŃ PRAW DZIECKA👧👦 - Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich Prawa.

  czytaj dalej
 • Wycieczka 56 WDH NS „Jagódki” do Ośrodka Kultury Leśnictwa w Gołuchowie 2023-11-18

  Chcąc poznać las, jego zasoby i mieszkające w nim zwierzęta harcerze z 56 WDH NS Jagódki wraz z opiekunami wybrali się 18 listopada 2023 roku na wycieczkę do Gołuchowa do Muzeum Leśnictwa. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystaw zlokalizowanych w zabytkowych obiektach - Oficyna oraz Powozownia, m. in. wystawę pt: „Spotkanie z lasem”, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość zobaczenia eksponatów naturalnej wielkości (żubr, łoś, ryś itp.).

  czytaj dalej
 • Trening Judo 2023-11-16

  16 listopada 2023 r. uczniowie z klas szkoły podstawowej oraz klas szkoły PP wzięli udział w spotkaniu żołnierzami 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk a zarazem trenerami judo z klubu IPPON Jarocin. Głównym celem było zapoznanie uczestników z podstawowymi elementami samoobrony, zachęcenie do rozwijania zainteresowań, osobowości i kreatywności.

  czytaj dalej