Aktualności

 • Spotkanie bożonarodzeniowe 2022-12-14

  Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych oraz zaproszeni goście, spotkali się 14 grudnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury, aby wspólnie celebrować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Grupa teatralna Tacy Samizaprezentowała zebranym spektakl zatytułowany
  „W mroku jest tyle światła…”.

  czytaj dalej
 • Róg Afryki 2022-12-12

  12.12.2022 roku w ZSS w Jarocinie w ramach pracy Klubu Szkól UNICEF zostało przeprowadzonych szereg spotkań, w których brali udział wszyscy członkowie klubu. Pani Katarzyna Masłowska przybliżyła wszystkim problematykę nowego projektu realizowanego w naszej szkole o nazwie: Róg Afryki. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z kryzysem humanitarnym w rejonie Rogu Afryki oraz pokazanie jak wygląda sytuacja w krajach rozwijających się, które leżą na terenie Półwyspu Somalijskiego. UNICEF jest w Rogu Afryki od lat.

  czytaj dalej
 • Prawa człowieka, prawa dziecka Klub UNICEF 2022-12-12

  Od 18 listopada do 12 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie przeprowadzono szereg zajęć związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka oraz Dniem Praw Człowieka. W oparciu o materiały przesłane przez UNICEF przeprowadzono warsztaty oraz lekcje przypominające o prawach dzieci oraz oglądano prezentacje i filmy o trudnej sytuacji wielu z nich w różnych rejonach świata a szczególnie w Rogu Afryki i w Ukrainie.

  czytaj dalej
 • XVII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Wielkopolskie - Kalisz 2022-12-08

  08.12.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Kaliszu.

  Wielkie emocje towarzyszyły naszym zawodnikom od samego początku zawodów. Po otwarciu mitingu pływackiego i sprawdzeniu listy startowej, przyszedł czas na pełną koncentrację i dobry start. Umiejętności pływackie naszych uczniów z pewnością rosną, co przekłada się na zdobyte miejsca i pokonywanie własnych rekordów życiowych. To już drugie zawody pływackie naszej drużyny, które odbyły się w grudniu. Apetyt na sportową rywalizacje i pokonywanie własnych rekordów rośnie!!!

  czytaj dalej
 • Mikołajki na sportowo 2022-12-08

  8.12.2022 r. odbyły się dla uczniów naszej szkoły „Mikołajki na sportowo.” Gospodarzami i organizatorami wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Mikołajki w kinie 2022-12-05/13

  Impreza szkolna "Mikołajki w kinie” jest organizowana cyklicznie. Od kilku lat, z początkiem grudnia, uczniowie naszej szkoły mają możliwość obejrzenia nowości kinowych.

  czytaj dalej