Aktualności

 • Smaki lata i jesieni 2022-10-18

  Z inicjatywy Rady Rodziców w naszej szkole odbył się w tym tygodniu dzień pt. SMAKI LATA I JESIENI. W tym dniu na szkolnym holu pojawił się stół uginający się pod ciężarem różnych pyszności.

  czytaj dalej
 • WzMOCnij swoje otoczenie - W Jarocinie powstanie Eco Stacja

  Stowarzyszenie „Kochamy Jarocin” jest jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w Jarocinie przy parku Szubianki powstanie Eko Stacja z tablicami edukacyjnymi i elementami małej architektury.

  Eko Stacja powstanie na terenie leżącym wzdłuż pasa drogowego zarządzanego przez Powiat Jarociński. Stworzenie ekologicznej przestrzeni miejskiej integrującej mieszkańców, zwłaszcza gminy Jarocin stanie się miejscem spotkań, warsztatów dla dorosłych i dla dzieci jak również będzie miejscem odpoczynku i edukacji z otaczającą ich przyrodą. Pozwoli na przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w terenie dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie i nie tylko.

  czytaj dalej
 • Dzień Edukacji Narodowej 2022-10-13

  Jest taki jeden dzień w roku, szczególnie miły dla nauczycieli i pracowników oświaty oraz bardzo ważny dla uczniów, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w naszej szkole.

  czytaj dalej
 • Praktyki wspomagane stolarstwo 2022-10-12

  12 października 2022 r. uczniowie z klasy 3B PP odbyli praktyki wspomagane w warsztacie stolarskim Pana Ryszarda Włocha, oraz w pracowni stolarskiej na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • XII Szkolny Turniej Warcabowy 2022-10-10/11

  W dniach 10-11 października 2022 roku, już po raz dwunasty, odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie Szkolny Turniej Warcabowy. W atmosferze zdrowej rywalizacji 12 uczniów przystąpiło do zmagań.

  czytaj dalej
 • Prezentacja sprzętu z programu Aktywna Tablica i Laboratoria Przyszłości 2022-10-11

  11.10.2022 roku naszą szkołę odwiedzili pani Starosta Powiatu Jarocińskiego Lidia Czechak oraz pani Starosta Katarzyna Szymkowiak, przyjaciele szkoły: pan Janusz Szulc, pan Piotr Pryczek, pan Artur Łagodziński z Klubu Lions Jarocin, pani Mariola Zielińska i pan Krzysztof Klauza z Polskiego Czerwonego Krzyża. W trakcie spotkania zaprezentowany został sprzęt zakupiony dzięki programom Aktywna Tablica, Laboratoria Przyszłości oraz dzięki pomocy Lions Klub Jarocin i Polskiego Czerwonego Krzyża oddział w Jarocinie wraz ze Stowarzyszeniem Kochamy Jarocin.

  czytaj dalej
 • 29 Rajd pod Parasolami do Parzęczewa 2022-10-07

  Sześcioro uczniów ZSS z różnych klas: Paweł Szymczak, Jakub Stolecki, Vadim Niechmerov, Eryk Skowroński, Filip Szymczak i Marcin Bartkowiak uczestniczyło w 29 Rajdzie pod Parasolami z metą w Parzęczewie gmina Jaraczewo.

  czytaj dalej
 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022-10-07

  Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. 7 października uczniowie wszystkich klas SPL stanęli w szranki rywalizując o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, dlatego głównym celem akcji było przypomnienie tabliczki mnożenia w niecodzienny, przyjemny sposób.

  czytaj dalej
 • Praktyki wspomagane stolarstwo 2022-10-05

  5 października 2022 r. kolejna grupa uczniów, tym razem z klasy 3A PP odbyła praktyki wspomagane w warsztacie stolarskim Pana Ryszarda Włocha, a także w pracowni stolarskiej na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

  czytaj dalej