Aktualności

 • Gala Powiatu Jarocińskiego 2023-05-26

  Podczas piątkowej Gali Powiatu Jarocińskiego "najważniejszym momentem uroczystości było uhonorowanie laureatów nominowanych do nagrody Starosty Jarocińskiego ,,Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”, która jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym za zasługi w rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego. Wyróżnienia zostały przyznane w 6 kategoriach".

  czytaj dalej
 • Klub Uroda 2023-05-25

  25 maja 2023 r. miała miejsce druga część warsztatów zatytułowanych „Dbam o zdrowie i higienę”, zorganizowanych przez Klub „Uroda i higiena”, działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Podczas tego spotkania poruszona została tematyka higieny jamy ustnej.

  czytaj dalej
 • Konkurs Wojewódzki „ Św. Jan Paweł II kredką, słowem, piosenką” 2023-05-18

  18.05.2023 odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs „Św. Jan Paweł II kredką, słowem, piosenką”. Komisja konkursowa w składzie: Lidia Czechak – Starosta Powiatu Jarocińskiego, ks. Przemysław Kapała – wikariusz Parafii Chrystusa Króla, opiekunowie szkół w składzie: Siostra Rozariana - Ewa Mikita - Zespół Szkół Specjalnych w Pleszewie; Pani Zofia Mikołajczyk - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Borzęciczkach; Pan Krzysztof Rettig - Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie; Anna Błaszczyk – Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie ogłosiła wyniki przyznając poszczególne miejsca:

  czytaj dalej
 • Wars i Sawa przedstawienie kukiełkowe 2023-05-17

  W środę 17 maja 2023 r., koło teatralne TACY SAMI działające w Zespole Szkół Specjalnych, zaprezentowało społeczności szkolnej kolejne przedstawienie w formie teatru kukiełkowego, odbywające się w ramach INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „Tacy sami w świecie baśni, bajek i legend”, pt. ”Wars i Sawa”.

  czytaj dalej
 • Pielgrzymka do Kalisza 2023-05-17

  Ponad 400 osób przybyło w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Szkół Specjalnych do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

  czytaj dalej
 • XIX Wiosenne Biegi Lekkoatletyczne 2023-05-11

  11.05.2023 r. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim zorganizował XIX Wiosenne Biegi Lekkoatletyczne. W zawodach wzięli udział zawodnicy ze szkół specjalnych rejonu kaliskiego. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 200m., 400m., 600m. i 1000m. Naszą szkołę reprezentowała szóstka zawodników, która wypadła bardzo dobrze.

  czytaj dalej
 • Świat dzieci w dawnym domu śmiełowskim ukazany na przykładzie rodziny Chełkowskich, właścicieli majątku 2023-05-10

  10 maja 2023 roku uczniowie klas I-III a i b SPL, 8e SPU wzięli udział w lekcji muzealnej na temat: „Świat dzieci w dawnym domu śmiełowskim ukazany na przykładzie rodziny Chełkowskich, właścicieli majątku”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Narodowym im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Uczniowie poznali życie dzieci mieszkających w pałacu na przełomie XVII/XIX i XX wieku.

  czytaj dalej