Aktualności

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 roku. W maju po raz kolejny przyłączyliśmy się do tej akcji. W szkole odbyły się cykliczne spotkania, których głównym celem było kształtowanie nawyku codziennego czytania w domach i placówkach
  oświatowych, wprowadzanie młodego czytelnika w świat wartości moralnych i ich zastosowanie w codziennym życiu, wspieranie rozwoju emocjonalnego i empatii, wzmacnianie poczucia własnej wartości, ucieczka przed nudą i stresem.

  czytaj dalej
 • Światowy Dzień Pszczoły 2022-05-20

  Od maja 2022 roku uczniowie klas I-III A i B oraz klas 3A PP, 3B PP, 3F PP, 3G PP, 1A PP, 1B PP realizują ogólnopolskie i międzyszkolne programy przyczyniające się do ratowanie pszczół. Pierwszy z nich, do którego przystąpili najmłodsi to: ,,Oblatani w pomaganiu’’, a drugi dla starszych uczniów to: ,,Kolorowy Świat’’. W ramach projektów, przy boisku szkolnym uczniowie zasiali łąkę kwietną i wykonali domki dla murarek.

  czytaj dalej
 • Praktyki wspomagane - stolarstwo 2022-05-19

  19 maja 2022 r. uczniowie klas: 3D PP, 1A PP i 1B PP odbyli praktyki wspomagane w warsztacie stolarskim i w pracowni stolarskiej Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.
  Zajęcia z praktykantami poprowadził Pan Ryszard Włoch właściciel Set PPHU - Studio Elementów Toczonych i Usług Stolarskich Jarocin, ul. Szubianki 8.

  czytaj dalej
 • VII Miting Regionalny Olimpiad Specjalnych w Kolarstwie 2022-05-18

  18 maja 2022 r. na torach Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, odbył się VII Miting Regionalny Olimpiad Specjalnych w Kolarstwie. W skład reprezentantów Klubu Olimpiad Specjalnych „OLIMPIJCZYK” Jarocin weszli: Maksymilian Łaciak, Jakub Polerowicz i Filip Szymczak. Zawody odbywały się w atmosferze przyjaźni połączonej z rywalizacją na torze.

  czytaj dalej
 • Akcja Wesołych Ogrodników 2022-05-12/15

  Harcerze z 56 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku JAGÓDKI działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w Akcji Wesołych Ogrodników. W dniach 13-15 maja stali się wolontariuszami Fundacji Ogród Marzeń i przyłączyli do zbiórki do puszek wspierając dzieci z niepełnosprawnościami z ziemi jarocińskiej.

  czytaj dalej
 • Praktyki wspomagane - stolarstwo 2022-05-12

  21 października 2021 r. uczniowie klas: 3E PP i 3C PP odbyli praktyki wspomagane w warsztacie stolarskim i w pracowni stolarskiej Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

  Zajęcia z praktykantami poprowadził Pan Ryszard Włoch właściciel Set PPHU - Studio Elementów Toczonych i Usług Stolarskich Jarocin, ul. Szubianki 8.

  czytaj dalej
 • Dbam o zdrowie i higienę - warsztaty 2022-05-12

  12.05.2022 r. odbyły się warsztaty „Dbam o zdrowie i higienę” zorganizowane przez Klub „Uroda i Higiena„ działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Uczestniczki warsztatów dowiedziały się jak mogą zadbać o swoje zdrowie i higienę.

  czytaj dalej