Aktualności

 • Szkoła na niebiesko

  Wczoraj po zmierzchu budynek naszej szkoły również rozbłysnął na niebiesko!

  W tym roku było to możliwe dzięki funduszom pozyskanym od sponsorów! Dziękujemy! Za pieniążki od Państwa udało nam się zakupić 4 naświetlacze zewnętrzne.

  czytaj dalej
 • Szkolny turniej warcabowy luty/marzec 2021 online

  W dniach 22.02 – 31.03.2021 odbył się Szkolny Turniej w Warcaby Online. W zawodach wzięło udział dwunastu uczniów naszej szkoły. Uczestnicy logowali się na stronie internetowej i rozgrywali między sobą wirtualne spotkania.

  czytaj dalej
 • Akcja #jarocindlaautyzmu

  Witajcie!

  Przygotowujemy się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym roku ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny, nasze działania przenosimy do sieci.

  czytaj dalej
 • Deklaracja dostępności

  Szanowni Państwo,
  poniżej publikujemy deklarację dostępności.
  W związku z pracami nad strukturą strony internetowej, poniższy dokument chwilowo umieszczony jest w Aktualnościach. Docelowo zostanie opublikowany w odpowiedniej zakładce.

  czytaj dalej
 • Dzień Bezpiecznego Internetu - wyniki konkursu

  Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim zaproponował coroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu tym razem w formie przygotowania i przesłania pracy plastycznej realizującej temat” SMARTFON-jak korzystać z niego z umiarem”. Nasi uczniowie uczestniczą w tym konkursie od 11 lat czyli od 2010 roku (w tym roku była to już XI edycja) i często zdobywają bardzo wysokie miejsca.

  czytaj dalej
 • Informacje o świadczeniach przysługujących uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

  ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

  1. Orzekanie o niezdolności do pracy dla celów rentowych.
  Osoba niepełnosprawna, ubiegająca się o rentę z tytułu niezdolności do pracy powinna złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Do wniosku o przyznanie renty należy dołączyć:
  • zaświadczenie o stanie zdrowia, wydane przez lekarza prowadzącego leczenie;
  • ankietę (druk - wywiad zawodowy) wypełnioną przez zakład pracy;
  • dokumenty potwierdzające przebyte okresy składkowe i nieskładkowe;
  • zaświadczenie wystawione przez zakład pracy wg wzoru przedstawionego przez ZUS; dopuszcza się możliwość dokumentowania wysokości wynagrodzenia
  legitymacją ubezpieczeniową, zawierającą odpowiednie wpisy, zaświadczeniami wystawionymi przez archiwum.

  Na podstawie przedłożonych dokumentów oraz decyzji lekarza orzecznika ZUS, bądź komisji lekarskiej, ZUS będzie oceniał czy osoba zainteresowana spełnia warunki do otrzymania renty.

  czytaj dalej