Aktualności

 • Dzień hiszpański 2018-10-25

  Dzień 26 października 2018 roku ogłoszono „Dniem Hiszpańskim” w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Apel miał charakter zaprezentowania walorów turystyczno-kulinarno-kulturalnych tego położonego na Półwyspie Iberyjskim kraju. Nie za-brakło zatem występów artystycznych i piosenek, wykonanych przez uczniów klasy I-III a także gimnazjalistów. Występy m.in. Stanisława były przeplatane ciekawostkami historyczno-geograficznymi i zwyczajami hiszpańskimi oraz cechami charakteru Hiszpanów.

  czytaj dalej
 • XII Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi świętemy Janowi Pawłowi II tematyka patriotyczna 2018-10-24

  24 października 2018 roku już po raz dwunasty odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II. Motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu były słowa Jana Pawła, wypowiedziane na placu Zwycięstwa w Warszawie 1979 roku. - I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!

  czytaj dalej
 • Kolorowa Olimpiada 2018-10-24

  24 października 2018 roku w sali gimnastycznej jarocińskiego LO odbyła się po raz kolejny Kolorowa Olimpiada. Impreza ta jest częścią projektu „Trenuję, Startuję, Kibicuję” realizowanego przez Stowarzyszenie „Tacy Sami”, we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych, dofinansowanego przez Bank Młodych Mistrzów Sportu - fundację Santander Bank. Sponsorem nagród dla drużyn był Santander Bank, Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny 2018-10-23

  W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej.

  czytaj dalej
 • Święto pieczonego ziemniaka 2018-10-18/19

  W dniach 18 – 19 października 2018 r. odbył się I biwak 56 WDH NS „Jagódki” z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”, w którym uczestniczyło 31 uczniów pod opieką drużynowej phm. Beaty Hendler oraz pwd. Arkadiusza Leonharda, pwd. Agnieszki Zaborowskiej, dh. Elżbiety Szymankiewicz, dh. Beaty Figaj-Skałbania i dh. Elżbiety Smolak.

  czytaj dalej
 • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2018-10-12

  12 października w ZSS w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gala rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Po powitaniu przybyłych gości, głos zabrał dyrektor Grzegorz Maćkowiak, składając całemu personelowi życzenia i gratulacje.

  czytaj dalej
 • Uroczyste otwarcie wystawy fotografii „Świat ma wiele barw...” na jarocińskim rynku 2018-10-10

  10 października 2018r. dwie klasy PP wybrały się na jarociński rynek, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy fotografii „Świat ma wiele barw...” zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przez MGOPS w Jarocinie. Po przybyciu na wyznaczone miejsce na uczniów czekało wiele atrakcji. Najpierw uczniowie wysłuchali wstępnych słów dotyczących Dnia Zdrowia Psychicznego, następniez zaciekawieniem oglądali wielkoformatowe fotografie wykonane przez uczestników ŚDS.

  czytaj dalej