Aktualności

 • Jesienne spotkania z Reginą Gruchalską 2017-11

  Nauczycielka ZSS w Jarocinie Regina Gruchalska odbyła szereg jesiennych spotkań z dziećmi w wielu placówkach szkolnych i przedszkolnych m.in.: w SP nr 4, w ZSS i w Zespole Szkół Społecznych w Jarocinie, w przedszkolu w Dobieszczyźnie, w Klęce, w Mieszkowie. Celem odwiedzin było zapoznanie z twórczością autorki, promocja czytelnictwa, zdobycie wiadomości o Jarocinie w ramach projektu ,, O Jarocinie w historii, rysunku i rymie’’ oraz utrwalenie informacji o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią.

  czytaj dalej
 • ZAPRASZAMY NA JASEŁKA

  18 grudnia 2017 r. zapraszamy na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. " Okno Życia", które odbędzie się w JOK-u o godz. 10.00

  czytaj dalej
 • Przedstawienie o jesieni 2017-11-29

  29.11.17 r. społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie gościła dzieci z klas IIIf i IIIc Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, które zaprezentowały piękne, kolorowe przedstawienie o jesieni.

  czytaj dalej
 • Quest o Jarocinie 2017-11-29

  29.11.2017 r. w ramach projektu edukacyjnego klasa II i III gimnazjum ZSS w Jarocinie udała się na wycieczkę, której celem była rywalizacja dwóch zespołów w grze questingowej na temat rodziny Radolińskich – historii dawnych właścicieli miasta.

  czytaj dalej
 • Czy jesteś bezpieczny? 2017-11-29

  29 listopada 2017 r. uczniowie z klasy VI i VII SP Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie w składzie: Anna Pilarczyk, Weronika Krawczak Twardowska i Florian Szymczak reprezentowali szkołę w XI Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym: „Czy jesteś bezpieczny?”

  czytaj dalej
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia 2017-11-25

  25.11.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzono „ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”. Był to apel integrujący dzieci, promujący czytanie, łączący zabawę z ruchem i uczący poszanowania zabawek. Uczniowie poznali filmowe przygody niesfornej Maszy
  i niedźwiedzia.

  czytaj dalej
 • Podróżujemy po Europie 2017-11-22

  XV międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół specjalnych pod hasłem „Podróżujemy po Europie” odbył się 22 listopada 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny 2017-11-21

  XVII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny już za nami.
  Po raz kolejny młodzież gimnazjalna i uczniowie klas VII udowodnili, że ortografia nie jest ich słabą stroną. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn z: Kalisza, Krotoszyna, Słupi pod Kępnem, Borzęciczek, Środy Wlkp., Śremu, Pleszewa, Ostrowa Wlkp. i dwóch placówek z Jarocina. Uczestnicy rozwiązywali test z lukami. Musieli wykazać się wiedzą, koncentracją uwagi, czujnością ortograficzną, czyli umiejętnością dostrzegania i stosowania w praktyce reguł poprawnej pisowni.

  czytaj dalej