Aktualności

 • Harcerskie spotkanie przy ognisku 2017-06-20

  20 czerwca 2017 r. cała 56. WDH NS „Jagódki” a zarazem członkowie szkolnego Koła Teatralnego „Tacy Sami” udali się pieszo do siedziby Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie, aby tam podsumować działalność trupy teatralnej i zakończyć Rok Harcerski 2016/2017.

  czytaj dalej
 • Egzamin na kartę rowerową 2017-06-13

  13 czerwca 2017 roku w sali lekcyjnej nr 3 Zespołu Szkół im. Unicef w Jarocinie odbył się z części teoretycznej egzamin na Kartę Rowerową. Uczniowie SP z klasy V Adam Wieczorek, Jakub Szymański, Bartosz Matuszczak, z klasy VI Sandra Sura, Dawid Adamczewski oraz z klasy I G Mariusz Sura podjęli próbę i w obecności policjantów Ruchu Drogowego z Jarocina mł. asp. Karola Wawrzyniaka i posterunkowego Marcina Hudaka oraz pielęgniarki szkolnej p. Anity Stachowiak wykazali się między innymi znajomością: zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znaków i przepisów drogowych dotyczących rowerzystów i pokazali, że potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

  czytaj dalej
 • Zabawy ruchowe w Chatka Puchatka 2017-06-12

  12 czerwca 2017 roku uczniowie klas I-III L uczestniczyli we wspólnej zabawie ruchowej w Chatce Puchatka w Jarocinie. Po poznaniu zasad korzystania ze sprzętu sportowego dzieci bawiły się w tunelach i w labiryntach, w piankowym domku, zjeżdżali ze zjeżdżalni do basenu z kulkami, skakali w dmuchanym zamku.

  czytaj dalej
 • Biwak AHOJ PRZYGODO!!! 2017-06-09

  W dniach od 5 do 9 czerwca 2017 r. w Powidzu odbył się biwak harcerski „AHOJ PRZYGODO!!!”, który został zorganizowany przez 56 WDH NS „Jagódki” z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Rozpoczął się od zwiedzenia powidzkiego Lotniska Wojskowego.

  czytaj dalej
 • Warsztaty kulinarne „Wir kochen Maultaschen" 2017-06-08

  Zgodnie ze wskazówkami zawartymi w podstawie programowej nauczania języka obcego, poznawanie kuchni regionalnej państw, którego języka uczniowie się uczą powinno zajmować istotne miejsce w rozkładzie zajęć. Wychodząc temu naprzeciw uczniowie klas I-III gimnazjum „L” wzięli 8 czerwca udział w warsztatach kulinarnych pt. „Wir kochen Maultaschen”.

  czytaj dalej
 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2017-06-07

  7 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli we wspólnej zabawie integracyjnej z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Pleszewie. Celem spotkania było propagowanie idei integracji, łamanie barier i uprzedzeń, uczenie tolerancji, empatii, poszanowanie godności drugiego człowieka.

  czytaj dalej
 • Pielgrzymka do Kalisza 2017-06-07

  7 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie - wraz z panem Dyrektorem, katechetami, wychowawcami i rodzicami, uczestniczyli w I Pielgrzymce „Szczególnie Umiłowanych” do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

  czytaj dalej
 • Lednica 2017-06-03

  3 czerwca 2017r. miało miejsce spotkanie młodzieży na polach lednickich, w którym uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie pod opieką pani Beaty Wieczorek i pani Marii Kubickiej Główny.

  czytaj dalej