Aktualności

 • Podsumowanie działalności SKO 2017-04-28

  28 kwietnia 2017 r. opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności przedstawił w formie pokazu multimedialnego podsumowanie wkładu pracy uczniów w konkursie „ Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”. SKO w roku szkolnym 2016/2017 liczyło 40 uczniów, a ich oszczędności sięgnęły kwoty ponad 11,000 złotych.

  czytaj dalej
 • DBI 2017-04-28

  Oprócz warsztatów dla klas gimnazjalnych i PP przyszedł wreszcie czas na zorganizowanie podobnych w klasach I-III szkoły podstawowej. Autorem scenariusza był Michał Kuropaczewski, materiały ćwiczeniowe przygotowała Regina Gruchalska. Oboje nauczyciele poprowadzili warsztaty z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i filmów ze strony Cartoon Network. Dzięki temu nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolską akcję „Bądź kumplem i nie dokuczaj”, której honorowym ambasadorem jest piłkarz Jakub Błaszczykowski. Działania patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Minister ds. Cyfryzacji.

  czytaj dalej
 • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2017-04-28

  28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowała 56. WDH NS „Jagódki”. Harcerze zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym zawarte zostały najważniejsze informacje historyczne, dotyczące tego bardzo ważnego dla Polaków święta.

  czytaj dalej
 • Łapy łapy cztery łapy – przyjaciel człowieka pies i kot

  27 marca 2017 r., uczniowie trzecich klas gimnazjum dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym wraz z opiekunami udali się na wycieczkę autokarową do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie w celu przekazania zebranej wcześniej przez uczniów naszej szkoły karmy, zabawek dla psów i kotów. Wyjazd odbywał się w ramach edukacyjnego projektu gimnazjalnego.

  czytaj dalej
 • Akcja Żonkile 2017-04-27

  27 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych podsumowano „Akcję Żonkile”. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Teresy Bartczak rozdawał przygotowane wcześniej kwiaty. W ich wykonanie według wzoru nadesłanego z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaangażowali się uczniowie klas ponadgimnazjalnych ZSS Jarocin.

  czytaj dalej
 • XV Wojewódzki Przegląd Młodych Talentów w Ostrzeszowie 2017-04-26

  Grupa uczniów z ZSS w Jarocinie dnia 26 kwietnia 2017 roku reprezentowała szkołę na XV Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Talentów w Ostrzeszowie. Na scenie oprócz naszej placówki zaprezentowali się młodzi aktorzy z Wolicy, Ostrzeszowa, Pleszewa, Konarzewa, Kalisza, Kępna, Ostrowa Wlkp. i Milicza. Dzieci i młodzież przybyła na przegląd prezentowała się na scenie w następujących kategoriach: recytacja, taniec, teatr i muzyka.

  czytaj dalej
 • Podsumowanie akcji Autyzm 2017-04-24

  Autyzm u każdej osoby objawia się trochę inaczej, dwie osoby z taką samą diagnozą mogą mieć bardzo różne zachowania i możliwości. Dlatego mówimy o spektrum zaburzeń – od łagodnych objawów do takich, które bardzo wpływają na wszystkie sfery życia.

  czytaj dalej
 • Dzień Ziemi 2017-04-24

  24.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do Ogólnopolskich Obchodów Dnia Ziemi. Uczestnicy imprezy mieli okazję zapoznania się z historią tego wydarzenia. Rozwiązywali zagadki i krzyżówki o tematyce ekologicznej.

  czytaj dalej