Aktualności

 • Przedstawienie o jesieni 2017-11-29

  29.11.17 r. społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie gościła dzieci z klas IIIf i IIIc Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, które zaprezentowały piękne, kolorowe przedstawienie o jesieni.

  czytaj dalej
 • Quest o Jarocinie 2017-11-29

  29.11.2017 r. w ramach projektu edukacyjnego klasa II i III gimnazjum ZSS w Jarocinie udała się na wycieczkę, której celem była rywalizacja dwóch zespołów w grze questingowej na temat rodziny Radolińskich – historii dawnych właścicieli miasta.

  czytaj dalej
 • Czy jesteś bezpieczny? 2017-11-29

  29 listopada 2017 r. uczniowie z klasy VI i VII SP Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie w składzie: Anna Pilarczyk, Weronika Krawczak Twardowska i Florian Szymczak reprezentowali szkołę w XI Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym: „Czy jesteś bezpieczny?”

  czytaj dalej
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia 2017-11-25

  25.11.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzono „ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”. Był to apel integrujący dzieci, promujący czytanie, łączący zabawę z ruchem i uczący poszanowania zabawek. Uczniowie poznali filmowe przygody niesfornej Maszy
  i niedźwiedzia.

  czytaj dalej
 • Podróżujemy po Europie 2017-11-22

  XV międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół specjalnych pod hasłem „Podróżujemy po Europie” odbył się 22 listopada 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny 2017-11-21

  XVII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny już za nami.
  Po raz kolejny młodzież gimnazjalna i uczniowie klas VII udowodnili, że ortografia nie jest ich słabą stroną. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn z: Kalisza, Krotoszyna, Słupi pod Kępnem, Borzęciczek, Środy Wlkp., Śremu, Pleszewa, Ostrowa Wlkp. i dwóch placówek z Jarocina. Uczestnicy rozwiązywali test z lukami. Musieli wykazać się wiedzą, koncentracją uwagi, czujnością ortograficzną, czyli umiejętnością dostrzegania i stosowania w praktyce reguł poprawnej pisowni.

  czytaj dalej
 • Turniej warcabowy w Słupii pod Kępnem 2017-11-15

  15 listopada 2017 roku czterech uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie - Klaudiusz Grocholski, Marcin Goździela, Łukasz Skokowski i Mariusz Sura - wzięło udział w VII Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym w Słupi pod Kępnem. W czasie turnieju chłopacy wykazali się świetną znajomością tajników gry w warcaby, bardzo dobrą spostrzegawczością, logicznym myśleniem oraz umiejętnością przewidywania ruchów przeciwnika.

  czytaj dalej