Aktualności

 • Wycieczka młodzieży do ZSP nr 2 w Jarocinie 2017-10-25

  Dzięki uprzejmości pedagoga szkolnego, pana Jacka Adamczaka, uczniowie klasy III gimnazjum ZSS w Jarocinie, przygotowujący się do wyboru zawodu, mieli okazję zapoznać się z ofertą nauki zawodów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Zabawa Andrzejkowa

  Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zaprasza na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 18 listopada 2017 r. w sali Cech-u w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Dzień Nauczyciela - przekazanie rowerów dla uczniów 2017-10-13

  13 października 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wzięli udział w akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Były życzenia, piosenki, tańce i kwiaty. Gala rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, głos zabrał dyrektor Grzegorz Maćkowiak, który przekazał życzenia wszystkim pracownikom z okazji ich święta. Następnie nowo przyjęci uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora na uczniów naszej szkoły. Kolejnym punktem była część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia, dedykując występy swoim nauczycielom i opiekunom. W czasie tego miłego spotkania odbyło się uroczyste przekazanie naszym podopiecznym trzech trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych ufundowanych przez Fundacji ECO TEXTIL „Od Was dla Was”, która główną siedzibę ma w Skarżysko – Kamiennej. Do naszej placówki przyjechała przedstawicielka tej Fundacji pani Paulina Dudkiewicz, która wyjaśniła zgromadzonym, w jaki sposób rowery w formie daru przekazywane są szczególnie osobom niepełnosprawnym ruchowo.

  czytaj dalej
 • Pieszy rajd Pod Parasolami 2017-10-06

  W 26. Rajdzie pieszym „Pod Parasolami” do Wojciechowa wzięło udział czworo uczniów ZSS Jarocin: Marcin. Goździela, Klaudiusz Grocholski, Jakub Marcinkowski, Mikołaj Nowicki. Rajd odbył się 6 października 2017 roku.

  czytaj dalej
 • Światowy dzień tabliczki mnożenia 2017-09-29

  29 września 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji odbył się szkolny konkurs o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia 2017”. Do zmagań przystąpiły klasy VI i VII szkoły podstawowej
  oraz klasy II i III gimnazjum. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tabliczką mnożenia w zakresie 100.

  czytaj dalej
 • Szkolny Klub Olimpiad Specjalnych 2017-09-29

  29.09.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie powołano do życia Klub Olimpiad Specjalnych. Misją Olimpiad Specjalnych jest umożliwienie całorocznego systemu treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach, a celem zapewnienie uczestnikom lepszego rozwoju sprawności, wykazywania się odwagą, odczuwania radości, pokazywania swoich talentów i umiejętności, okazywania przyjaźni swoim rodzicom i innym zawodnikom Olimpiad Specjalnych oraz społeczności lokalnej.

  czytaj dalej
 • Harcerski biwak 2017-09-28

  W dniach od 28 – 29 września 2017 r. odbył się I biwak 56 WDH NS „Jagódki” oraz członków grupy teatralnej „Tacy Sami” działających przy ZSS w Jarocinie z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”.
  W biwaku uczestniczyło 20 uczniów pod opieką drużynowej phm. Beaty Hendler, pwd. Arkadiusza Leonharda, dh. Agnieszki Zaborowskiej, dh. Aurelii Kaczmarek oraz p. Natalii Sikorskiej.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do ZOO 2017-09-27

  W ramach integracji międzyklasowej 27.09.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wybrali się na wycieczkę do poznańskiego ogrodu zoologicznego, gdzie mogli podziwiać różne gatunki zwierząt, a także nawiązywać nowe przyjaźnie z kolegami ze szkoły.

  czytaj dalej