Aktualności

 • Międzynarodowy Dzień Teatru 2019-03-27

  27 marca 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych koło teatralne „Tacy sami” świętowało Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji, dzięki wsparciu ze strony Rady Rodziców, przed całą społecznością szkolną wystąpił Pan Sławomir Jenerowicz – komik, iluzjonista znany z programu telewizyjnego Mam Talent.

  czytaj dalej
 • II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Patriotycznej 2019-03-26

  26.03.2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Patriotycznej, w którym rywalizowali ze sobą uczestnicy z Jarocina, Słupii koło Kępna, Ostrzeszowa i Krotoszyna. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe dotyczące historii Polski, ważnych wydarzeń i bohaterów narodowych.

  czytaj dalej
 • Warsztaty z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa 2019-03-19

  19.03.2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się warsztaty dla uczniów całej szkoły. Młodsi uczniowie uczcili ten dzień w formie zabawy integrowali się i ozdabiali kolorowe skarpety, wysłuchali również książkę „Mam Zespół Downa” odczytaną przez pana Macieja Woźniczkę.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolne Warsztaty Czytelnicze 2019-03-13

  13 marca 2019 roku w ZSS w Jarocinie odbyły się Międzyszkolne Warsztaty Czytelnicze. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Witaszycach, którzy razem z uczniami klasy I-III naszej szkoły wykonywali zadania pobudzające twórczość, wyobraźnię i myślenie.

  czytaj dalej
 • I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego 2019-03-12

  12 marca 2019 roku został przeprowadzony w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół specjalnych z Pleszewa, Środy Wielkopolskiej i z naszej szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: 3 klasa gimnazjum oraz klas 7-8 szkoły podstawowej.

  czytaj dalej
 • Akcja pomocowo- informacyjna UNICEF ,, WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA’’ 2019-03-07

  07.03.2019 roku Szkolny Klub UNICEF działający w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizował apel podsumowujący akcję informacyjno-pomocową ,,WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA’’ do której przystąpił w 2018 roku. Celem projektu było zebranie funduszy na pomoc dzieciom w Afryce. UNICEF chce objąć programem szczepień jak największą liczbę dzieci w Angoli, Czadzie, Sudanie Południowym Sierra Leone.

  czytaj dalej
 • DZIEŃ KOBIET – OPOLE 2019. Spotkanie z polską piosenką o kobietach… 2019-03-08

  8 marca 2019 roku nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, przygotowali dla uczniów i całej społeczności szkoły koncert z okazji Dnia Kobiet. Zaangażowani nauczyciele, śpiewali piosenki z lat 70-tych i 80-tych ściśle związane z tematyką kobiecą, znanych polskich artystów. Występujący pedagodzy, nauczyciele, terapeuci wraz z dyrekcją szkoły, prezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne, w sposób niebanalny, nacechowane dużą dozą śmiechu
  i humoru.

  czytaj dalej