Aktualności

 • Cała Polska czyta dzieciom 2018-05-21/22

  Od wielu lat, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, organizowane są dla uczniów ZSS w Jarocinie cykliczne zajęcia, mające na celu rozbudzanie zainteresowania światem książek, przyzwyczajanie do systematycznego kontaktu z literaturą piękną, poprawę koncentracji, pamięci i wzrost zainteresowań czytelniczych. W tym roku uczniowie mieli okazję poznać wiersza pt. „Kwiatowa łąka” R. Gruchalskiej w formie czytania z podziałem na role.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do Krakowa 2018-05-20/22

  W dniach 20-22.05.2018 r. odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestnikami było 13 uczniowie różnych klas oraz 3 nauczycieli. Wielką atrakcją było podróżowanie pociągiem i komunikacją miejską. Po zakwaterowaniu się w hotelu znajdującym się przy Wawelu udaliśmy na zwiedzanie Krakowa.

  czytaj dalej
 • Maraton Uśmiechu 2018-05-20

  20 maja br. na Rynku głównym oraz „Zielonym Rynku” Ostrowa Wlkp. wystartował IV Maraton Uśmiechu „Uśmiech podaj dalej”. Na linii startu nie zabrakło zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Biegaj z nami 2018-05-18

  18 maja 2018 w parku przy ul. Szubianki spotkali się wszyscy uczniowie Zespołu Szkół im. UNICEF w Jarocinie na imprezie sportowej pod nazwą „Biegaj z nami 2018”. To już kolejna taka impreza propagująca zdrowy styl życia oraz gromadząca całą społeczność szkolną na wspólnych sportowych przeżyciach.

  czytaj dalej
 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018-05-16

  16 maja 2018 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowane przez Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość”. W prezentacjach artystycznych, rywalizacjach sportowych i festynie udział wzięło pięcioro uczniów z klasy IV Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Jarocinie: Michał Matuszkiewicz, Maciej Misiak, Alan Woźniak, Oliwia Nowicka, Katarzyna Bartkowiak pod opieką Katarzyny Masłowskiej.

  czytaj dalej
 • Spotanie z Wojciechem Koterbą 2018-05-15

  W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dnia 15 maja w murach Zespołu Szkół im. UNICEF gościliśmy Pana Wojciecha Koterbę - miłośnika historii Powstania Wielkopolskiego.

  czytaj dalej