Aktualności

 • Rowerowy rajd turystyczny po Ziemi Jaraczewskiej 2019-05-17

  Kolejny zaplanowany na ten rok szkolny rajd rowerowy odbył się odbył się 17 maja. Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego p. M. Kuropaczewskiego i p. A. Ermanowicza przygotowali trasę po Ziemi Jaraczewskiej szlakiem pomników upamiętniających walkę o wolność w czasie i tuż po II wojnie światowej.

  czytaj dalej
 • Pij mleko z klasą 2019-05-17

  W ramach akcji ,,Program dla szkół’’ odbył się apel promujący zdrowe odżywianie się pt. ,, PIJ MLEKO Z KLASĄ’’. Podczas spotkania uczniowie młodszych klas przypomnieli sobie nazwy produktów otrzymywanych z mleka oraz ich właściwości odżywcze.

  czytaj dalej
 • VIII Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych 2019-05-16

  16 maja 2019 r. po raz pierwszy grupa zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk w Jarocinie dzięki pomocy SANTANDER BANK wzięła udział w VIII Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Kaliszu. Zawodnicy OLIMPIJCZYKA wyruszyli na zawody
  w 9 osobowym składzie i wrócili do Jarocina z 13 medalami.

  czytaj dalej
 • Konkurs recytatorski "Poezja dodaje skrzydeł" 2019-05-15

  15.05.2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poezja dodaje skrzydeł”, adresowany do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Ideą spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej oraz nobilitacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  czytaj dalej
 • Dzień Ziemi 2019-05-13

  13.05.2019 r. uczniowie klas I-III, VII, VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum obchodzili Szkolny Dzień Ziemi. W tym roku tematyka akcji dotyczyła owadów zapylających, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pszczoły.

  czytaj dalej
 • Akcja Żonkile/No to racism

  19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

  https://www.polin.pl/pl/zonkile

  czytaj dalej
 • Wycieczka do Paryża 2019-05-01

  W dniach od 1 do 5 maja 2019 r. miała miejsce wycieczka szkolna do Paryża i bajkowego centrum rozrywki Disneyland.
  Najważniejszym punktem programu był Disneyland. W kolejnych dniach był rejs statkiem po Sekwanie, wejście na wieżę Eiffla, spacer po polach elizejskich aż do Łuku Triumfalnego, wizyta w wytwórni perfum Fargonald.

  czytaj dalej