Aktualności

 • VI Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych Jarocin 2019-05-22

  22 maja 2019 r. po raz pierwszy w Jarocinie odbyły się zawody sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w ramach Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizował Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Konin, Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz działający przy szkole Klub Olimpiad Specjalnych OLIMPIJCZYK Jarocin.

  czytaj dalej
 • Światowy dzień pszczół 2019-05-20

  Każdego roku 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, brali udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pszczelarza pana Jana Grześka.

  czytaj dalej
 • Rowerowy rajd turystyczny po Ziemi Jaraczewskiej 2019-05-17

  Kolejny zaplanowany na ten rok szkolny rajd rowerowy odbył się odbył się 17 maja. Opiekunowie Szkolnego Koła Turystycznego p. M. Kuropaczewskiego i p. A. Ermanowicza przygotowali trasę po Ziemi Jaraczewskiej szlakiem pomników upamiętniających walkę o wolność w czasie i tuż po II wojnie światowej.

  czytaj dalej
 • Pij mleko z klasą 2019-05-17

  W ramach akcji ,,Program dla szkół’’ odbył się apel promujący zdrowe odżywianie się pt. ,, PIJ MLEKO Z KLASĄ’’. Podczas spotkania uczniowie młodszych klas przypomnieli sobie nazwy produktów otrzymywanych z mleka oraz ich właściwości odżywcze.

  czytaj dalej
 • VIII Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych 2019-05-16

  16 maja 2019 r. po raz pierwszy grupa zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk w Jarocinie dzięki pomocy SANTANDER BANK wzięła udział w VIII Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Kaliszu. Zawodnicy OLIMPIJCZYKA wyruszyli na zawody
  w 9 osobowym składzie i wrócili do Jarocina z 13 medalami.

  czytaj dalej
 • Konkurs recytatorski "Poezja dodaje skrzydeł" 2019-05-15

  15.05.2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poezja dodaje skrzydeł”, adresowany do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Ideą spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej oraz nobilitacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  czytaj dalej
 • Dzień Ziemi 2019-05-13

  13.05.2019 r. uczniowie klas I-III, VII, VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum obchodzili Szkolny Dzień Ziemi. W tym roku tematyka akcji dotyczyła owadów zapylających, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pszczoły.

  czytaj dalej