Aktualności

 • Maraton Uśmiechu 2018-05-20

  20 maja br. na Rynku głównym oraz „Zielonym Rynku” Ostrowa Wlkp. wystartował IV Maraton Uśmiechu „Uśmiech podaj dalej”. Na linii startu nie zabrakło zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Biegaj z nami 2018-05-18

  18 maja 2018 w parku przy ul. Szubianki spotkali się wszyscy uczniowie Zespołu Szkół im. UNICEF w Jarocinie na imprezie sportowej pod nazwą „Biegaj z nami 2018”. To już kolejna taka impreza propagująca zdrowy styl życia oraz gromadząca całą społeczność szkolną na wspólnych sportowych przeżyciach.

  czytaj dalej
 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018-05-16

  16 maja 2018 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowane przez Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem w Przyszłość”. W prezentacjach artystycznych, rywalizacjach sportowych i festynie udział wzięło pięcioro uczniów z klasy IV Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Jarocinie: Michał Matuszkiewicz, Maciej Misiak, Alan Woźniak, Oliwia Nowicka, Katarzyna Bartkowiak pod opieką Katarzyny Masłowskiej.

  czytaj dalej
 • Spotanie z Wojciechem Koterbą 2018-05-15

  W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dnia 15 maja w murach Zespołu Szkół im. UNICEF gościliśmy Pana Wojciecha Koterbę - miłośnika historii Powstania Wielkopolskiego.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do Cichowa 2018-05-11

  maja 2018r. wszyscy uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się na wycieczkę do Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie. Na miejscu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Najpierw zwiedzili Skansen Filmowy „Pan Tadeusz” ze zwróceniem uwagi na jego filmowy charakter (oryginalne budowle, które spełniały funkcje kulturalne i społeczne: lamus, wozownia, stajnia, stodoła, kurnik, spichlerz), następnie mogli zobaczyć i nakarmić w pełni oswojone z człowiekiem filmowe zwierzęta: konie, owce, osła Romka, kaczki, gęsi, króliki, sarny, jelenie, świnkę, a nawet drapieżne ptaki takie jak orły czy sokoły.

  czytaj dalej