Aktualności

 • Zabawy ruchowe w Chatka Puchatka 2017-06-12

  12 czerwca 2017 roku uczniowie klas I-III L uczestniczyli we wspólnej zabawie ruchowej w Chatce Puchatka w Jarocinie. Po poznaniu zasad korzystania ze sprzętu sportowego dzieci bawiły się w tunelach i w labiryntach, w piankowym domku, zjeżdżali ze zjeżdżalni do basenu z kulkami, skakali w dmuchanym zamku.

  czytaj dalej
 • Biwak AHOJ PRZYGODO!!! 2017-06-09

  W dniach od 5 do 9 czerwca 2017 r. w Powidzu odbył się biwak harcerski „AHOJ PRZYGODO!!!”, który został zorganizowany przez 56 WDH NS „Jagódki” z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Rozpoczął się od zwiedzenia powidzkiego Lotniska Wojskowego.

  czytaj dalej
 • Warsztaty kulinarne „Wir kochen Maultaschen" 2017-06-08

  Zgodnie ze wskazówkami zawartymi w podstawie programowej nauczania języka obcego, poznawanie kuchni regionalnej państw, którego języka uczniowie się uczą powinno zajmować istotne miejsce w rozkładzie zajęć. Wychodząc temu naprzeciw uczniowie klas I-III gimnazjum „L” wzięli 8 czerwca udział w warsztatach kulinarnych pt. „Wir kochen Maultaschen”.

  czytaj dalej
 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2017-06-07

  7 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli we wspólnej zabawie integracyjnej z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Pleszewie. Celem spotkania było propagowanie idei integracji, łamanie barier i uprzedzeń, uczenie tolerancji, empatii, poszanowanie godności drugiego człowieka.

  czytaj dalej
 • Pielgrzymka do Kalisza 2017-06-07

  7 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie - wraz z panem Dyrektorem, katechetami, wychowawcami i rodzicami, uczestniczyli w I Pielgrzymce „Szczególnie Umiłowanych” do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

  czytaj dalej
 • Lednica 2017-06-03

  3 czerwca 2017r. miało miejsce spotkanie młodzieży na polach lednickich, w którym uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie pod opieką pani Beaty Wieczorek i pani Marii Kubickiej Główny.

  czytaj dalej
 • Realizacja projektu UNICEF "Po pierwsze dziecko" 2017-06-02

  Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie przystąpiła w maju do projektu UNICEF: ,,PO PIERWSZE DZIECKO’’. Celem inicjatywy jest uświadomienie młodym ludziom, że wojna to nie jest miejsce dla dzieci, i że ucieczka z ojczyzny i uchodźctwo to jedna z najtrudniejszych decyzji podejmowanych przez ludzi.

  czytaj dalej
 • Dzień Dziecka 2017-06-01

  1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych obchodzony był Dzień Patrona w połączeniu z obchodami Dnia Dziecka i Dnia Sportu. Impreza rozpoczęła się mini turniejem kręglarskim nauczycieli. O godz. 10.00 cała społeczność szkolna dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, próbując pobić ubiegłoroczny rekord masowego czytania.

  czytaj dalej