Aktualności

 • Smaki świata 2019-02-21

  21.02.19 w naszej szkole odbył się apel,, SMAKI ŚWIATA’’ na którym uczniowie mogli poznać i spróbować potraw z różnych stron świata. Była to akcja promująca zdrowe odżywianie się, utrwalająca wiadomości o witaminach, wdrażająca do poznawania nowych dań oraz do samodzielnego przygotowania posiłku.

  czytaj dalej
 • Dzień Bezpiecznego Internetu i III edycja Programu Uczymy Dzieci Programować

  Uczniowie oddziałów B3 i B4, wraz z wychowawcami, w lutym dołączyli do III edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Przez najbliższe tygodnie realizować będziemy zadania przygotowane przez Organizatorów Programu, rozwijając przy tym m.in. umiejętność planowania, logicznego myślenia, formułowania swobodnych wypowiedzi, współpracy w sytuacjach zadaniowych oraz własną kreatywność. Uczestnicząc w Programie, realizować będziemy treści podstawy programowej, wykorzystując nowe metody aktywizujące naszych uczniów.

  czytaj dalej
 • ABC ekonomii

  Dla uczniów szkoły specjalnej umiejętność gospodarowania pieniędzmi i wiedza na temat finansów jest bardzo ważna. Dzięki firmie ABC-Czepczyński uczniowie szkoły podstawowej dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim będą realizować w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 projekt ABC – Ekomomii.

  czytaj dalej
 • Nie dla smogu 2019-02-08

  08.02.2019r. uczniowie klas: VII i VIII szkoły podstawowej włączyli się do ogólnopolskiej kampanii antysmogowej. Celem akcji było uświadomienie czym jest smog i jak powstaje, przedstawienie skutków działania smogu oraz propozycji działań człowieka zmniejszających zagrożenie smogiem. Podczas akcji edukacyjnej uczniowie obejrzeli filmy, rozwiązywali zadania, krzyżówki i rebusy. Poznali miejsca w Polsce, w których najczęściej powstaje nienaturalne zjawisko atmosferyczne nazywane też „chemiczną mgłą”.

  czytaj dalej
 • III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej 2019-02-06

  06.02.2019 r. w Sali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. Idea olimpizmu i szlachetnej walki sportowej w duchu fair – play zgromadziła na starcie tegorocznego konkursu osiem zespołów, były to zespoły z SOSW z Borzęciczek, ZSS z Pleszewa, ZSS z Krotoszyna, SOSW z Konarzewa, SOSW z Konina, ZSS z Ostrowa Wlkp., ZSS ze Słupi p. Kępnem, SOSW z Ostrzeszowa oraz gospodarze ZSS z Jarocina.

  czytaj dalej
 • IX Międzyszkolny Konkurs Informatyczny Promujący Bezpieczny Internet 2019-02-05

  Jak co roku zgodnie z tradycją udaliśmy się na początku lutego do Ostrowa Wielkopolskiego na zaproszenie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka, aby wziąć udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym promującym bezpieczny Internet. Tym razem konkurs odbył się 5 lutego. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny uczniów ze szkół specjalnych z Ostrowa, Pleszewa, Krotoszyna, Borzęciczek i Jarocina.

  czytaj dalej