Aktualności

 • Akademia filmowa Mecz o wszystko 2018-03-08

  8 marca 2018 roku uczniowie klas VI PL, II GL i III GL wzięli udział w spotkaniu Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza. Tym razem obejrzeli film dokumentalny pt. „Mecz o wszystko” reżyserii Jay Shapiro. W filmie przedstawiono historię grupy ugandyjskich młodych baseballistów, którzy marzyli o zostaniu pierwszą afrykańską drużyną biorącą udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej.

  czytaj dalej
 • Dzień Myśli Braterskiej 2018-02-24

  24 lutego 2018 r. reprezentanci 56 WDH NS „JAGÓDKI” w składzie: Anna Żurek i Krystian Sobczak uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Dołączył do nas także druh Jakub Marcinkowski. Spotkanie wszystkich drużyn Namiestnictwa Harcerskiego rozpoczęło się w ZS nr 5 w Jarocinie.

  czytaj dalej
 • Wycieczka Zakopane 2018-02-13-20

  Już po raz 12 uczniowie zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz parafii św. Andrzeja Apostoła w Jarocinie przebywali na zimowisku w Zakopanem. Od lat do zimowej stolicy Polski wyjeżdżają po opieką pani Beaty Wieczorek, która jest głównym organizatorem wycieczki.

  czytaj dalej
 • Bezpieczne ferie 2018-02-07

  07.02.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnej akcji „Bezpieczne ferie”. W przygotowaniu uczniów do bezpiecznego spędzania wolnego czasu pomogli wychowawcom strażacy.

  czytaj dalej
 • II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej 2018-01-31

  31.01.2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. Idea olimpizmu i szlachetnej walki sportowej w duchu fair – play zgromadziła na starcie tegorocznego konkursu osiem zespołów: z SOSW z Borzęciczek, ZSS z Pleszewa, ZSS z Krotoszyna, SOSW z Konarzewa, SOSW z Konina, ZSS z Ostrowa Wlkp., ZSS ze Słupi p. Kępnem oraz gospodarze ZSS z Jarocina.

  czytaj dalej
 • Bajkolandia 2018-01-29

  30 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się balik karnawałowy pt. „Bajkolandia-kraina czarów i magii”. Uczniowie zjawili się na balu przebierani za postacie bajkowe. Podczas imprezy dzieci nie tylko tańczyły, ale także brały udział w różnych zabawach związanych z bajkami.

  czytaj dalej
 • IX Międzyszkolny Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek zimowych pod hasłem: „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” Konarzew 2018-01-18

  18 stycznia 2018 r. reprezentanci 56 WDH NS „Jagódki” działającej przy ZSS w Jarocinie uczestniczyli w IX Międzyszkolnym Konkursie kolęd, pastorałek i piosenek zimowych pod hasłem: „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie oraz Radę Sołecką wsi Konarzew.

  czytaj dalej