Aktualności

 • Simchat Chajim Festiwal, Jarociński Ośrodek Kultury, Dni Kultury Żydowskiej w ramach Nocy Muzeów 2017-05-19

  Niepowtarzalna okazja możliwości spotkania z Ocaloną z Holocaustu i udziału w festiwalu Simchat Chajim o kulturze i tradycji żydowskiej, organizowanego w Jarocinie w dniach 19-22 maja prze Żydowski Instytut Historyczny, nakłoniły organizatorów-nauczycieli: A. Kubiak, K.Masłowską i M. Kuropaczewskiego do kontynuowania szkolnej Akcji Żonkile i Warsztatów o Żydach i Tolerancji, które miały miejsce w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie w kwietniu 2017 roku i rozbudowania ich w projekt spotkań z kulturą, historią i tradycją Żydów polskich.

  czytaj dalej
 • Biegaj z nami 2017-05-19

  Bieganie to bardzo zdrowa aktywność, dlatego w piątek cała społeczność naszej szkoły oraz goście absolwenci i dzieci uczęszczające na zajęcia wczesnego wspomagania wzięli udział z akcji "BIEGAJ Z NAMI".

  czytaj dalej
 • Wyjazd na Termy Uniejowskie 2017-05-17

  17 maja 2017 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w ramach projektu „ZDROWIE TRZY RAZY NA TAK” finansowanego ze środków grantowych Fundacji WBK „Bank Uśmiechów” uczestniczyła w wyjeździe na Termy Uniejów.

  czytaj dalej
 • Wycieczka zawodoznawcza 2017-05-10

  Po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klasy II gimnazjum ZSS w Jarocinie realizowali program wycieczek zawodoznawczych i preorientacji zawodowej. Dzięki uprzejmości właścicieli warsztatów na terenie Jarocina uczniowie pod opieką wychowawcy Michała Kuropaczewskiego mogli zapoznać się ze specyfiką zawodu ślusarz, podczas wizyty w warsztacie przy ulicy Wrocławskiej.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 2017-05-10

  „Pejzaże malowane piórem” – pod takim hasłem 10 maja 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Ideą spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, doskonalenie umiejętności interpretacji utworu, pobudzanie twórczej aktywności oraz integracja młodzieży z różnych środowisk. Zgodnie z regulaminem konkursowym uczestnicy musieli opanować pamięciowo i zaprezentować dowolnie wybrany utwór poetycki o tematyce przyrodniczej oraz przygotować piękne czytanie wiersza R. Gruchalskiej „Cisza”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych z Kalisza, Borzęciczek, Ostrowa Wlkp. Wrześni, Słupi pod Kępnem i Jarocina.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UE 2017-05-09

  Po raz dziesiąty w Szkole Specjalnej im. Janusza Korczaka w Lesznie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Drużyna Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie w składzie: Anna Poch, Klaudiusz Grocholski i Jakub Jakubowski była jedną z ośmiu, które uczestniczyły w zmaganiach (m.in. uczniowie z Leszna, Brzezia, Rawicza, Kościana, Rydzyny).

  czytaj dalej
 • Wycieczka do drukarni 2017-05-08

  8 maja 2017 r. uczniowie klas I –II, III, IV-V L oraz klasa B3 z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odwiedzili drukarnię ABEDIK w Borówcu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania książki. Uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne. Wielkość urządzeń drukarskich i hali fabrycznej wzbudziła podziw i zdziwienie.

  czytaj dalej