Aktualności

 • Body Worlds 2017-12-13

  Pięcioro gimnazjalistów z ZSS w Jarocinie: Ilona Forszpaniak, Artur Gmerek, Jakub Jakubowski, Tymoteusz Krzaczkowski, Klaudiusz Grocholski miało okazję 13grudnia obejrzeć w Galerii Pestka w Poznaniu najczęściej i najchętniej na świecie oglądaną wystawę pt. „Body Worlds” autorstwa profesora Günthera von Hagensa.

  czytaj dalej
 • Wystawa "Czas apokalipsy" 2017-12-13

  13 grudnia z okazji 36 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego w Zespole Szkół Specjalnych zorganizowana została we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej wystawa zdjęć z tego okresu pod wymownym tytułem „Czas Apokalipsy”.

  czytaj dalej
 • Nauczyciel na medal 2017-12-10

  8 grudnia 2017 roku podczas Wielopolskiego Kongresu Edukacyjnego oraz Gali Laureatów Plebiscytu Nauczyciel na medal 2017 p. Beata Figaj-Skałbania, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odebrała medal oraz dyplom za zdobycie I miejscaw plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” w kategorii Nauczyciel klas IV-VII oraz gimnazjum w powiecie jarocińskim.

  czytaj dalej
 • Wycieczka zawodoznawcza 2017-12-08

  8 grudnia 2017 r. młodzież gimnazjalna Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie udała się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

  czytaj dalej
 • Gry i zabawy na wesoło 2017-12-08

  7.12.2017 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w konkursie „Gier i zabaw na wesoło”. Gospodarzami imprezy był Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Przed przystąpieniem do wspólnej zabawy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu uczniów z ZSS w Słupi pod tytułem: „Po drugiej stronie lustra”.

  czytaj dalej
 • Odblaski dla Afryki

  W listopadzie uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji zbierania odblasków dla uczniów szkół w Ghanie w Afryce.

  czytaj dalej
 • Bo ja tańczyć chcę 2017-12-04

  4.12.2017 roku Powiatowy Ośrodek Wsparcia i Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Mis” w Jarocińskim Ośrodku Kultury zorganizowali przegląd taneczny: „Bo ja tańczyć chcę”. W tym roku motywem przewodnim imprezy była ZUMBA.

  czytaj dalej