Aktualności

 • Niebieski Bieg #nieniegrzeczny 2019-04-07

  07.04.2019 r. w Środzie Wielkopolskiej odbyła się kolejna edycja Niebieskiego Biegu, którego głównym założeniem jest promowanie rzetelnej wiedzy na temat zaburzeń dzieci ze spektrum autyzmu oraz wspólna zabawa biegowa łącząca wszystkich bez względu na niepełnosprawności.

  czytaj dalej
 • XVI Regionalny Dzień Treningowy 2019-04-03

  03.04.2019 r. zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych ”OLIMPIJCZYK” przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie w składzie: Maria Pera, Rafał Czubaj, Natalia Nowak, Przemysław Podemski, Marcel Kolmec, Norbert Kaźmierczak, Michalina Malińska wystartowali w XVI Regionalnym Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych KONIN 2018. Zawodnicy brali udział w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych.

  czytaj dalej
 • Marsz dla autyzmu 2019-04-02

  Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia odbył się „Marsz dla autyzmu”.
  W marszu wzięła udział cała społeczność Zespołu Szkół im. UNICEF w Jarocinie, rodzice oraz dzieci i młodzież, pracownicy z zaprzyjaźnionych placówek, Starosta jarociński Lidia Czechak, Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak oraz pracownicy Starostwa Powiatowego. Do marszu przyłączyła się także fundacja "Ogród Marzeń".

  czytaj dalej
 • Powitanie wiosny 2019-04-01

  25 marca wszyscy uczniowie ZSS brali udział w apelu z okazji Powitania Wiosny. W ten dzień uczniowie oglądali występy artystyczne swoich kolegów. Wystąpiły między innymi dzieci z oddziału B7, zaśpiewały one wiosenną piosenkę oraz zaprezentowały taniec kwiatów.

  czytaj dalej
 • Dobrze Cię widzieć 2019-04-01

  01.04.2018 roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja przypominająca uczniom zasady prawidłowego zachowania się na jezdni w ramach projektu ,, Dobrze Cie widzieć’’. Jest to ogólnopolska kampania społeczna, która jest realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

  czytaj dalej