Aktualności

 • Warsztaty piernikowe (online) dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy - grudzień 2020

  Tegoroczne warsztaty piernikowe dla uczniów klas szkoły przysposabiającej do pracy odbyły się bardzo nietypowo, bo u każdego ucznia w domu. Nie było wspólnego śpiewania kolęd, żartów i śmiechów, czasu spędzanego z innymi uczniami, ale było za to coś innego – podtrzymywanie tradycji świątecznych i wspólne spędzanie wspaniałego czasu z rodzicami i innymi domownikami.

  czytaj dalej
 • III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Patriotycznej 2020-12

  W grudniu 2020 roku rozstrzygnięty został III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Patriotycznej.

  W tym roku ze względu na sytuację konkurs odbył się w pełni online. Uczniowie w jego ramach przygotowywali przy wsparciu opiekunów prezentację wybranego lokalnego bohatera związanego z Powstaniem Wielkopolskim.

  czytaj dalej
 • Świąteczne paczki od Lions Club Jarocin 2020-12-14

  Mimo iż, w tym roku nie mogliśmy spotkać się na przedstawieniu bożonarodzeniowym, Mikołaj pamiętał o uczniach Zespołu Szkół Specjalnych. Jak co roku, Lions Club Jarocin ufundował wszystkim dzieciom i młodzieży świąteczne paczki.

  czytaj dalej
 • VIII Wojewódzki Konkurs Taneczny pt. „Rozwiń talent 2020” 2020-12-02

  Już po raz VIII nasza szkoła zorganizowała Wojewódzki Konkurs Taneczny „Rozwiń talent 2020”.

  Była to wyjątkowa edycja konkursu ponieważ z powodu panującej pandemii i wielu obostrzeń nie mogła się odbyć w formie stacjonarnej jak dotychczas. Na szczęście organizatorzy się nie poddali i dostosowali regulamin tak aby uczestnicy w bezpieczny sposób mogli się zaprezentować i pokazać swój taneczny talent.

  czytaj dalej
 • Komunikat Dyrektora - Funkcjonowanie szkoły od 30.11.2020 r. do 03.01.2021 r.

  Od 30 listopada 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów:
  - klas I-VIII Szkoły Podstawowej,
  - klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy,
  - oddziałów Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych.
  Uczniowie wyżej wymienionych klas i oddziałów odbywają naukę w systemie pracy zdalnej.
  Uczestnicy zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka realizują zajęcia stacjonarnie po wyrażeniu pisemnej zgody przez rodzica.
  Dyrektor Grzegorz Maćkowiak

  czytaj dalej
 • Dzień Misia kl. I-III A 2020-11-25

  25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misia. W wesołej zabawie uczestniczyli najmłodsi uczniowie, których przywitały na sali głośne odgłosy niedźwiedzia.

  czytaj dalej
 • Warsztaty archeologiczne Ukryte dziedzictwo 2020-11-23

  23.11.2020 w ramach warsztatów archeologicznych „Ukryte Dziedzictwo” Co kryje polska ziemie? odbyły się dla uczniów klasy 8a i 8b zajęcia warsztatowe z archeologii, w trakcie których uczniowie poznali pracę archeologa i aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu przygotowanych przez twórców projektu kart pracy i zadań stworzonych przez nauczyciela.

  czytaj dalej