Aktualności

 • Gry i zabawy na wesoło 2017-12-08

  7.12.2017 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięli udział w konkursie „Gier i zabaw na wesoło”. Gospodarzami imprezy był Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Przed przystąpieniem do wspólnej zabawy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu uczniów z ZSS w Słupi pod tytułem: „Po drugiej stronie lustra”.

  czytaj dalej
 • Odblaski dla Afryki

  W listopadzie uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji zbierania odblasków dla uczniów szkół w Ghanie w Afryce.

  czytaj dalej
 • ZAPRASZAMY NA JASEŁKA

  18 grudnia 2017 r. zapraszamy na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. " Okno Życia", które odbędzie się w JOK-u o godz. 10.00

  czytaj dalej
 • Przedstawienie o jesieni 2017-11-29

  29.11.17 r. społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie gościła dzieci z klas IIIf i IIIc Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, które zaprezentowały piękne, kolorowe przedstawienie o jesieni.

  czytaj dalej
 • Czy jesteś bezpieczny? 2017-11-29

  29 listopada 2017 r. uczniowie z klasy VI i VII SP Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie w składzie: Anna Pilarczyk, Weronika Krawczak Twardowska i Florian Szymczak reprezentowali szkołę w XI Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym: „Czy jesteś bezpieczny?”

  czytaj dalej
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia 2017-11-25

  25.11.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzono „ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”. Był to apel integrujący dzieci, promujący czytanie, łączący zabawę z ruchem i uczący poszanowania zabawek. Uczniowie poznali filmowe przygody niesfornej Maszy
  i niedźwiedzia.

  czytaj dalej
 • Podróżujemy po Europie 2017-11-22

  XV międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół specjalnych pod hasłem „Podróżujemy po Europie” odbył się 22 listopada 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny 2017-11-21

  XVII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny już za nami.
  Po raz kolejny młodzież gimnazjalna i uczniowie klas VII udowodnili, że ortografia nie jest ich słabą stroną. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn z: Kalisza, Krotoszyna, Słupi pod Kępnem, Borzęciczek, Środy Wlkp., Śremu, Pleszewa, Ostrowa Wlkp. i dwóch placówek z Jarocina. Uczestnicy rozwiązywali test z lukami. Musieli wykazać się wiedzą, koncentracją uwagi, czujnością ortograficzną, czyli umiejętnością dostrzegania i stosowania w praktyce reguł poprawnej pisowni.

  czytaj dalej