Aktualności

 • Dzień Nauczyciela - przekazanie rowerów dla uczniów 2017-10-13

  13 października 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wzięli udział w akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Były życzenia, piosenki, tańce i kwiaty. W czasie tego miłego spotkania odbyło się uroczyste przekazanie naszym podopiecznym trzech trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych ufundowanych przez Fundacji ECO TEXTIL „Od Was dla Was”, która główną siedzibę ma w Skarżysko – Kamiennej. Do naszej placówki przyjechała przedstawicielka tej Fundacji pani Paulina Dudkiewicz, która wyjaśniła zgromadzonym, w jaki sposób rowery w formie daru przekazywane są szczególnie osobom niepełnosprawnym ruchowo.

  czytaj dalej
 • Pieszy rajd Pod Parasolami 2017-10-06

  W 26. Rajdzie pieszym „Pod Parasolami” do Wojciechowa wzięło udział czworo uczniów ZSS Jarocin: Marcin. Goździela, Klaudiusz Grocholski, Jakub Marcinkowski, Mikołaj Nowicki. Rajd odbył się 6 października 2017 roku.

  czytaj dalej
 • Szkolny Klub Olimpiad Specjalnych 2017-09-29

  29.09.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie powołano do życia Klub Olimpiad Specjalnych. Misją Olimpiad Specjalnych jest umożliwienie całorocznego systemu treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach, a celem zapewnienie uczestnikom lepszego rozwoju sprawności, wykazywania się odwagą, odczuwania radości, pokazywania swoich talentów i umiejętności, okazywania przyjaźni swoim rodzicom i innym zawodnikom Olimpiad Specjalnych oraz społeczności lokalnej.

  czytaj dalej
 • Harcerski biwak 2017-09-28

  W dniach od 28 – 29 września 2017 r. odbył się I biwak 56 WDH NS „Jagódki” oraz członków grupy teatralnej „Tacy Sami” działających przy ZSS w Jarocinie z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”.
  W biwaku uczestniczyło 20 uczniów pod opieką drużynowej phm. Beaty Hendler, pwd. Arkadiusza Leonharda, dh. Agnieszki Zaborowskiej, dh. Aurelii Kaczmarek oraz p. Natalii Sikorskiej.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do ZOO 2017-09-27

  W ramach integracji międzyklasowej 27.09.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wybrali się na wycieczkę do poznańskiego ogrodu zoologicznego, gdzie mogli podziwiać różne gatunki zwierząt, a także nawiązywać nowe przyjaźnie z kolegami ze szkoły.

  czytaj dalej
 • Harcerski start 2017-09-23

  23 września 2017 r. harcerze z 56. WDH NS „Jagódki”: Mateusz Zdrojowy, Anna Żurek oraz Weronika Krawczak Twardowska pod opieką drużynowej phm Beaty Hendler oraz druhny Agnieszki Zaborowskiej wzięli udział w Harcerskim Starcie pod hasłem: SZLAKIEM JAROCIŃSKICH KOMPANII LOTNYCH.

  czytaj dalej
 • Pieszy Rajd Mickiewiczowski 2017-09-22

  W 56.Rajdzie Mickiewiczowskim do Żerkowa i Śmiełowa wzięło udział czworo uczniów ZSS Jarocin: M. Goździela, J. Jakubowski, J. Marcinkowski, D. Kosmalski. Rajd odbył się w dniach 22-23 września. Trasa biegła z Jarocina do Żerkowa i do Śmiełowa.

  czytaj dalej
 • Sprzątanie świata 2017-09-15

  15.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce wtórne”.

  czytaj dalej