Aktualności

 • Sprzątanie świata 2017-09-15

  15.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce wtórne”.

  czytaj dalej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018. Na inaugurację przybył pan Zbigniew Kuzdżał, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego, życząc uczniom i nauczycielom owocnej pracy w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

  czytaj dalej
 • Uwaga – rekrutacja!

  W ramach projektu „Podniesienie jakości kształcenie w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Zespole Szkół Specjalnych organizowane będą zajęcia specjalistyczne, wspierające rozwój uczniów oraz zajęcia rozwijające kompetencje matematyczno – przyrodnicze. Zajęcia odbywać się będą w okresie 1.09.2017 – 31.12.2018. Udział w Projekcie jest bezpłatny.

  czytaj dalej
 • Zakończenie roku szkolnego 2017-06-23

  23 czerwca pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Były kwiaty, piosenki, humor szkolny i wiele nagród. Nie zabrakło także świadectw z wyróżnieniem. Na uroczyste zakończenie roku szkolnego przybył p. Stanisław Martuzalski dziękując uczniom i nauczycielom za cały rok pracy.

  czytaj dalej
 • Apel „BEZPIECZNE WAKACJE” i podsumowanie działalności SKO 2017-06-22

  22 czerwca 2017 r. w przeddzień zakończenia roku szkolnego w ZSS w Jarocinie odbył się apel „Bezpieczne Wakacje”. Na początku spotkania uczniowie poznali ważne zasady, dotyczące bezpiecznego zachowania się w kontakcie z osobą im nieznaną, czyli OBCĄ. Pani Regina Gruchalska wszystkim zgromadzonym zwróciła szczególną uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać spędzając wakacje w górach, nad wodą, na podwórku, w lesie, na drodze oraz w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.

  czytaj dalej
 • Harcerskie spotkanie przy ognisku 2017-06-20

  20 czerwca 2017 r. cała 56. WDH NS „Jagódki” a zarazem członkowie szkolnego Koła Teatralnego „Tacy Sami” udali się pieszo do siedziby Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie, aby tam podsumować działalność trupy teatralnej i zakończyć Rok Harcerski 2016/2017.

  czytaj dalej
 • Egzamin na kartę rowerową 2017-06-13

  13 czerwca 2017 roku w sali lekcyjnej nr 3 Zespołu Szkół im. Unicef w Jarocinie odbył się z części teoretycznej egzamin na Kartę Rowerową. Uczniowie SP z klasy V Adam Wieczorek, Jakub Szymański, Bartosz Matuszczak, z klasy VI Sandra Sura, Dawid Adamczewski oraz z klasy I G Mariusz Sura podjęli próbę i w obecności policjantów Ruchu Drogowego z Jarocina mł. asp. Karola Wawrzyniaka i posterunkowego Marcina Hudaka oraz pielęgniarki szkolnej p. Anity Stachowiak wykazali się między innymi znajomością: zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znaków i przepisów drogowych dotyczących rowerzystów i pokazali, że potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

  czytaj dalej