16 maja 2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej im. UNICEF w Jarocinie : Mikołaj Nowicki z klasy II oraz Aleksandra Majchrzycka z III klasy wzięli udział w IV Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie, pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.
Aktualności
-
czytaj dalej
-
Bajkowe spotkania
czytaj dalejW roku szkolnym 2011/12 odbywały się bajkowe spotkania z Reginą Gruchalską w Szkole Podstawowej nr 4,nr 2, nr 5 oraz w przedszkolach ,,Bajeczka’’, ,,Jarzębinka’’ i w Niepublicznym Przedszkolu w Prusach.
-
Konkurs Recytatorski
czytaj dalej18 kwietnia 2012 r. w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poezja bliższa dziecku”, adresowany do uczniów szkół podstawowych.
-
Rok Janusza Korczaka
czytaj dalejWe wrześniu ubiegłego roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka. W tym roku bowiem przypada 70. rocznica tragicznej śmierci Janusza Korczaka w obozie zagłady w Treblince oraz 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie.
-
Dni Teatru
czytaj dalejZ okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przypadającego 27 marca, koło muzyczno – teatralne wraz z opiekunami Zespołu Szkól Specjalnych, postanowiło w wyjątkowy sposób uczcić ten dzień zapraszając artystów z Ostrowa Wielkopolskiego z programem poetycko – muzycznym zatytułowanym „W Nanibowie”.
-
XX jubileuszowy rajd
czytaj dalejW dniach 24-25 marca odbył się XX jubileuszowy rajd „Powitanie wiosny” zorganizowany przez: Starostwo Powiatowe i Oddział PTTK w Jarocinie, Urząd Gminy w Nowym Mieście nad Wartą i Szkołę Podstawową w Boguszynie.
-
Finał Boccia
czytaj dalej21 marca nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom Olimpiady Szkolnej Boccia 2012.
-
Pierwszy dzień wiosny
czytaj dalejW środę 21 marca uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przywitali pierwszy dzień wiosny, rozwiązując wiosenne zagadki i ubierając Marzannę.
-
Festiwal Witaminki
czytaj dalej16 marca 2012r. harcerze 56 DHW NS „Jagódki” uczestniczyli w festiwalu integracyjnym pod hasłem „WITAMINKI NA START XIII”. Nasza drużyna, po reaktywacji już po raz szósty reprezentowała Zespół Szkół z Jarocina.
-
V Turniej kręglarski
czytaj dalej2 marca 2012 roku w Pleszewie, w kręgielni „PLATAN” odbył się „V Turniej Kręglarski”, zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie oraz Pleszewskie Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość”.