Aktualności

 • Wyjazd na mecz LechPoznań - Miedź Legnica 2018-09-30

  Dnia 30 września br. sześciu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pojechało pociągiem na wycieczkę do Poznania. Głównym punktem wyjazdu był mecz piłkarski Lech Poznań-Miedź Legnica w którym uczniowie uczestniczyli i wiernie kibicowali poznańskiej drużynie.

  czytaj dalej
 • Autorska metoda terapii rotacyzmówi pararotacyzmów” pana Jacka Asperskiego 2018-09-29

  „ZESPÓŁ SAMOKSZTAŁCENIOWY LOGOPEDÓW” przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie, zorganizował szkolenie warsztatowe „Autorska metoda terapii rotacyzmówi pararotacyzmów” pana Jacka Asperskiego. Szkolenie odbyło się 29 września 2018 roku w siedzibie szkoły. Uczestniczyły w nim członkinie zespołu logopedów oraz koleżankiz innych placówek z terenu Miasta i Gminy Jarocin.

  czytaj dalej
 • Zebranie Organizacyjne Przewodniczących Klubów Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Konin 2018-09-28

  28 września 2018 r. odbyło się w naszej szkole Zebranie Przewodniczących Klubów Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Konin. Celem spotkania było przedstawienie bieżącej sytuacji oddziału regionalnego, sprawozdanie z wyborów do władz krajowych, opracowanie kalendarza sportowego na rok 2019, oraz sprawy bieżące.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu 2018-09-27

  27 września 2018 roku dzieci i młodzież naszej szkoły, wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Wrocławia i znajdującego się w nim Ogrodu Zoologicznego. Głównym celem wyprawy stało się AFRYKARIUM, dzięki któremu dzieci mogły przenieść się na inny, nieznany kontynent jakim jest Afryka i poznać jej tropikalny klimat oraz bogactwo gatunków roślin i zwierząt. Z każdym krokiem dzieci odkrywały Tajemnice Morza Czarnego, i mieszkających na jego wybrzeżu, afrykańskich żółwi pustynnych, wielobarwność raf koralowych i milionów gatunków ryb.

  czytaj dalej
 • 57.Ogólnopolski Rajd Mickiewiczowski do Śmiełowa 2018-09-21/22

  W dniach 21-22 września sześcioro uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie pod opieką Michała Kuropaczewskiego oraz Adama Ermanowicza wzięło udział w 57. Ogólnopolskim Rajdzie Mickiewiczowskim do Żerkowa i Śmiełowa. Trasa rajdu wiodła przez Cielczę, lasem do Wilkowyi, Łuszczanów, Lisew.

  czytaj dalej
 • Bezpieczna droga do szkoły 2018-09-21

  Uczniowie klas ZSS w Jarocinie uczestniczyli w apelu poświęconym ,,Bezpiecznej drodze do szkoły’’. Oglądnęli prezentację dzięki której powtórzyli sobie regulamin bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, w szkole i poza nią. Koordynatorka programu WOŚP ,,Ratujemy i Uczymy Ratować’’ Regina Gruchalska przypomniała wszystkim zebranym zasady resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie 2018-09-20

  20 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły realizujący zajęcia matematyczno – przyrodnicze, w ramach projektu „Podniesienie jakości kształcenia w ZSS w Jarocinie”, pojechali na wycieczkę do Czeszewa. Celem wycieczki było: poznanie historii i roli edukacyjnej Ośrodka Edukacji Leśnej, walorów przyrodniczych i turystycznych rezerwatu przyrody i lasów łęgowych, utrwalenie i pogłębienie wiedzy o zwierzętach i roślinach żyjących w lesie oraz o ich ochronie.

  czytaj dalej