Aktualności

 • Akcja Żonkile 2018-04

  W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie z okazji obchodów 75 rocznicy powstania w getcie warszawski przeprowadzone zostały warsztaty, na których uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych i młodzież szkoły Przysposabiającej do Pracy dowiedzieli się o wydarzeniach z marca 1968 roku oraz o powstaniu w getcie warszawskim w 75 rocznicę.

  czytaj dalej
 • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2018-04-16

  16.04.2018r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskich obchodów Dnia Ziemi. W tym dniu zajęcia poprowadził leśnik edukator pan Jakub Wojdecki. Przedstawił on ciekawe informacje na temat gatunków zwierząt żyjących w naszych lasach. Po prezentacji uczestnicy rozwiązywali testy sprawdzające nabytą przez nich wiedzę.

  czytaj dalej
 • Biwak 56 WDH NS „Jagódki” 2018-04-14

  14 kwietnia 2018 r. reprezentanci 56 WDH NS „Jagódki” w składzie: Weronika Krawczak-Twardowska, Anna Żurek oraz Krystian Sobczak uczestniczyli w grze dziennej oraz zadaniach programowych ze smokiem w tle.

  czytaj dalej
 • Kodeks Młodego Patrioty 2018-04-13

  W kwietniu 2018 r. młodzież gimnazjalna Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie realizowali jedno z zadań projektu „Szkoła Młodych Patriotów”. Zadanie polegało na utworzeniu zbioru postaw młodego patrioty i zapisaniu ich w formie Kodeksu Młodego Patrioty.

  czytaj dalej
 • Rajd pieszy " Powitanie wiosny" 2018-04-13

  Przy współudziale Oddziału PTTK w Jarocinie nauczyciele, opiekunowie szkolnego SKKT: Michała Kuropaczewskiego i Adama Ermanowicza zorganizowali jednodniowy rajd turystyczny pieszy do Wilkowyi. Rajd odbył się 13 kwietnia 2018 r. Dwunastu uczniów przeszło około 8 kilometrów do Młyna nad Lutynią.

  czytaj dalej
 • Akademia filmowa Na linii wzroku 2018-04-11

  11 kwietnia po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klas V, VI SPL, II GL oraz III GL wzięli udział w spotkaniu Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza. Tym razem obejrzeli niemiecki film wyreżyserowany przez Joachima Dollhopfa i Evi Goldbrunnera pt. „Na linii wzroku”. Film „trudny”, poruszający drażliwe i niewygodne tematy – pomijane zazwyczaj w kinie familijnym, uczący między innymi wrażliwości, empatii i otwartości na inność.

  czytaj dalej
 • Ogródek warzywny

  Uczniowie klas PP3, PP5 oraz PP6 wraz z uczącymi nauczycielami zasiali w donicach sałatę, pietruszkę i rzodkiewkę.

  czytaj dalej
 • Międzyszkolne Warsztaty Czytelnicze 2018-04-11

  11 kwietnia w ZSS w Jarocinie odbyły się warsztaty czytelnicze, które miały na celu rozpowszechnianie kompetencji czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości, budowanie warsztatu językowego oraz integrację młodzieży z różnych środowisk.

  czytaj dalej