Aktualności

 • Spotanie z Wojciechem Koterbą 2018-05-15

  W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dnia 15 maja w murach Zespołu Szkół im. UNICEF gościliśmy Pana Wojciecha Koterbę - miłośnika historii Powstania Wielkopolskiego.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do Cichowa 2018-05-11

  maja 2018r. wszyscy uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się na wycieczkę do Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie. Na miejscu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Najpierw zwiedzili Skansen Filmowy „Pan Tadeusz” ze zwróceniem uwagi na jego filmowy charakter (oryginalne budowle, które spełniały funkcje kulturalne i społeczne: lamus, wozownia, stajnia, stodoła, kurnik, spichlerz), następnie mogli zobaczyć i nakarmić w pełni oswojone z człowiekiem filmowe zwierzęta: konie, owce, osła Romka, kaczki, gęsi, króliki, sarny, jelenie, świnkę, a nawet drapieżne ptaki takie jak orły czy sokoły.

  czytaj dalej
 • Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za Życiem"

  Powiat Jarociński podpisał z Ministrem Edukacji Narodowej porozumienie na realizację zadań z zakresu administracji rządowej, wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. W ten sposób pozyskano środki pieniężne na realizację zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego na obszarze powiatu. Środki pieniężne do 2021 r będą przekazywane w formie dotacji celowej w V transzach.

  czytaj dalej
 • Święto Flagi 2018-04-30

  Harcerze 56 WDH NS JAGÓDKI rozdawali dzisiaj społeczności lokalnej flagi, przypominając o Święcie Flagi, które przypada 2 maja.

  czytaj dalej
 • Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2018-04-30

  30 kwietnia 2018 roku aktorzy koła teatralnego TACY SAMI oraz harcerze 56 WDH NS JAGÓDKI działający przy ZSS im. UNICEF w Jarocinie wraz z opiekunami: dh pwd Agnieszką Zaborowską, dh phm Beatą Hendler, Joanną Szczepaniak, Natalią Sikorską, dh Elżbietą Smolak, dh pwd Arkadiuszem Leonhardem przygotowali akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod hasłem - „NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI – UMIERA I NIE BUDUJE PRZYSZŁOŚCI”.

  czytaj dalej
 • Wycieczka do teatru w Gnieźnie 2018-04-26

  26.04.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół im. UNICEF w Jarocinie uczestniczyli w wycieczce do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, gdzie obejrzeli sztukę na motywach powieści Carla Collodiego ,,Pinokio’’.

  czytaj dalej
 • Konserwatorium Patriotyzm na co dzień 2018-04-19

  W dniach 19-23.04.2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się konwersatoria po hasłem „Patriotyzm na co dzień”. Udział w zajęciach wzięli uczniowie klas: VII SP, II i III gimnazjum oraz w Szkole Przysposabiającej do Pracy.

  czytaj dalej