XIX Wiosenne Biegi Lekkoatletyczne 2023-05-11

11.05.2023 r. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim zorganizował XIX Wiosenne Biegi Lekkoatletyczne. W zawodach wzięli udział zawodnicy ze szkół specjalnych rejonu kaliskiego. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 200m., 400m., 600m. i 1000m. Naszą szkołę reprezentowała szóstka zawodników, która wypadła bardzo dobrze.

Pierwsze miejsce w biegu na dystansie 400m chłopców zdobył Mikołaj Bartkowiak, wśród dziewcząt na dystansie 600m. drugie miejsce zajęła Monika Korach. Na tym samym dystansie 600m. w kategorii chłopców Franciszek Glapa zdobył drugie miejsce a Kacper Kałużny był siódmy. Na dystansie 1000m. chłopców dobrze zaprezentowali się Damian Kaczmarek i Łukasz Pawlik. Na zawodników na mecie czekał dyplom uczestnictwa, a na pierwszych trzech zawodników medale i nagrody rzeczowe. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich słodki upominek i ciepły posiłek. Opiekunami zawodników byli p. Grzegorz Grześkowiak i p. Sławomir Zaworski.