Wycieczka - warsztaty przyrodnicze OSTOJA ZIELONY ZAKĄTEK w Żerkowie 2026-05-20

Wycieczka - warsztaty przyrodnicze OSTOJA ZIELONY ZAKĄTEK w Żerkowie 2026-05-20

20 maja uczniowie klasy 3a SPL i 3b SPL uczestniczyli w niezwykłych warsztatach przyrodniczych w Żerkowie w Ostoi: ZIELONY ZAKĄTEK.

Zajęcia prowadziła pani Iwona Stróżyk – specjalistka chirurgii i pielęgnacji drzew, hortiterapeutka. Wśród przepięknych rabat w cudownym ogrodzie pani Iwony dzieci poznały pracę ogrodnika i drogę od ziarenka do rośliny. Podczas spotkania wszystkie zmysły uczniów pracowały na najwyższych obrotach. Można było poznać nasiona różnych roślin, smakować je, oglądać przez lupę, rozpoznawać po zapachu i co wywołało wiele radości, z zawiązanymi oczami. Każde dziecko dowiedziało się jak się tworzy kompost, skąd się biorą nasiona. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali magiczne pudełka, które zawierały pakiet do posadzenia własnej rośliny. Po chwili każdy uczeń stał się małym ogrodnikiem i mógł posadzić swoją ulubioną roślinę oraz stworzyć dla nich mała kwiatową wróżkę, która czuwała nad bezpieczeństwem sadzonki.

W ogrodzie pani Iwony każdy czuł się jak w raju. Trudno było stamtąd odjeżdżać. Z chęcią tam jeszcze wrócimy.