Wycieczka na Mazury 2024-06-01/03

Wycieczka na Mazury 2024-06-01/03

Na początku czerwca grupa uczniów, członków i sympatyków Klubu Olimpiad Specjalnych OLIMPIJCZYK działającego przy naszej szkole wzięła udział w trzydniowej wycieczce na Mazury.

Początkiem zwiedzania był Gietrzwałd- miejsce objawień Maryjnych wraz z Sanktuarium Maryjnym z całym kompleksem budynków.
Nie zabrakło wizyty w Olsztynie - stolicy Warmii i Mazur.
 
Grupa odbyła spacer z przewodnikiem po olsztyńskiej starówce, gdzie zobaczyła Zespół Zamkowy z XIV wieku, Katedrę Warmińską, fortyfikacje: Wysoka Brama oraz fragmenty murów obronnych i baszty gotyckie.
 
Uczestnicy wycieczki udali się w rejs statkiem po trzech jeziorach: Mikołajskim, Śniardwy i Bełdany.
 
Jednym z punktów programu był także wyjazd do Gierłoża - dawnej kwatery wojennej A. Hitlera tzw. "Wilczy Szaniec" wysadzony 24 stycznia 1945r. 20 lipca 1944r. dokonano w nim nieudanego zamachu na Hitlera.
 
Ponadto młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Skansen Budownictwa Ludowego w Olsztynku, wzięła udział w lekcji historii na polach Grunwaldu.
 
Warto wspomnieć iż bazą noclegową dla uczestników wycieczki był Hotel Panoramic Oscar w Mrągowie nad jeziorem Czos w odległości zaledwie 200m. od Mrągowskiego Amfiteatru. Hotel swą gościnnością, bardzo dobrą kuchnią i malowniczym położeniem wszystkich uczestników wyjazdu.
 
Organizatorami wycieczki byli p. Izabela Zaworska, p. Julia Jelak i p. Sławomir Zaworski.