RAJD HUFCA JAROCIN pod hasłem „Wędruj z nami” 2021-05-29

RAJD HUFCA JAROCIN pod hasłem „Wędruj z nami” 2021-05-29

W sobotę 29 maja przedstawiciele 56 WDH NS Jagódki w składzie: Monika Grześkowiak, Gabriela Szymczak, Piotr Graliński, Weronika Krawczak-Twardowska, Filip Szymczak i Eryk Skowroński pojechali do Żerkowa, aby uczestniczyć w RAJDZIE HUFCA JAROCIN pod hasłem „Wędruj z nami”. Organizatorem harcerskiej wyprawy były: ZHP Komenda Hufca Jarocin, 33 WDH z Żerkowa oraz 56 WDH NS „Jagódki”.

Rajd rozpoczął się apelem, na którym harcerze zostali przydzieleni do gry Quest o miejscowości. Gdy wszystkie informacje zostały przekazane uczestnicy ruszyli do gry, podczas której odbyli edukacyjny spacer po Żerkowie.

Po wykonaniu zadań nasz patrol  udał się do miejscowej OSP, gdzie strażacy pokazali podstawy udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a także harcerze mieli możliwość  zobaczenia z bliska specjalistyczne wozy ratunkowe.

Po pokazach i zabawach w OSP Żerków udali się do SP, gdzie zjedli obiad. Następnie odbyła się gra terenowa. Druhowie mogli poćwiczyć techniki harcerskie między innymi chodzenia po linie i strzelania z łuku. Na apelu podsumowującym Rajd każdy patrol otrzymał dyplom i upominek w formie pakietu artykułów szkolnych. Patrole, które zajęły I miejsce otrzymały cenne  nagrody. Harcerskie spotkanie zakończyło się uroczystym ogniskiem.

O godzinie 18:30 po harcerzy przyjechali rodzice i młodzi ludzie udali się do swoich domów.

Opiekę nad harcerzami sprawowała dh. Elżbieta Szymankiewicz. Drużynowa phm. Beata Hendler i przyboczna pwd. Agnieszka Zaborowska były współorganizatorkami tego harcerskiego wydarzenia.