Podsumowanie projektu "Moc prezentów UNICEF"

Podsumowanie projektu "Moc prezentów UNICEF"

Klub Szkół UNICEF działający w naszej szkole zakończył kolejny projekt edukacyjny „Moc Prezentów UNICEF”. W ramach akcji odbyło się w szkole wiele zajęć na temat bardzo trudnej sytuacji dzieci w Gwatemali, których życie zmienił huragan. Straciły one wszystko, co było im bliskie i znane. Takich historii dzieci, dotkniętych skutkami kataklizmu czy mieszkających w najbiedniejszych regionach bez odpowiednich warunków do życia, są tysiące.

Chcąc im pomóc i zebrać potrzebne fundusze zorganizowaliśmy kiermasz używanych książek, które przynosili z domów nauczyciele i rodzice uczniów. Same dzieci również  chętnie wkładały do skarbonki swoje oszczędności. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej uzbieraliśmy 220 zł na tak zwane,, Prezenty bez Pudła’’. Są to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione przez nas produkty są wysyłane tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Pieniądze przeznaczyliśmy na zakup czterech pojemników na wodę, apteczki z wyposażeniem oraz piłki do gry. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc najbardziej potrzebującym i mamy nadzieję, że nasze prezenty sprawią  dzieciom i ich rodzicom chociaż trochę radości.

Koordynatorzy akcji bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w zbiórce pieniędzy i w zorganizowaniu kiermaszu. Bez Was nie moglibyśmy przeprowadzić i zakończyć projektu. Dziękujemy i zachęcamy do dalszego pomagania.