Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem Poezja bliższa dziecku - Pleszew 2024-04-24

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem Poezja bliższa dziecku - Pleszew 2024-04-24

24 kwietnia 2024 r. w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem Poezja bliższa dziecku adresowany do uczniów klas I-VI szkół podstawowych specjalnych.

Ideą spotkania było zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kulturą słowa, wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozwijanie aktywności twórczej, kształtowanie walorów wpływających dodatnio na emocjonalny i umysłowy rozwój uczniów, nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować dowolny utwór związany z tematyką W zdrowym ciele zdrowy duch. Jury oceniło opanowanie pamięciowe, ekspresję, wrażenie artystyczne, rekwizyty i stroje.
W zmaganiach wzięło udział czworo uczniów z naszej szkoły: Vanessa Forszpaniak-Kałuża, Oliwia Wojtaszek, Jan Pawlak i Adam Bierła. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Jan Pawlak zachwycił jury prezentacją wiersza Ciężka praca się opłaca i zajął II miejsce w pierwszej grupie wiekowej. Oliwia Wojtaszek za występ sceniczny oparty na wierszu Zdrowy duch została nagrodzona, zdobywszy II miejsce w starszej grupie wiekowej. Recytacje Vanessy Forszpaniak-Kałuży i Adama Bierły zostały wyróżnione. Gratulujemy. Uczniów do udziału w konkursie przygotowały Regina Gruchalska i Anna Minta.