II Międzyszkolny Turniej Unihokeja w Jarocinie 2022-10-05

5 października 2022 roku po raz drugi w Jarocinie odbył się Międzyszkolny Turniej Unihokeja dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. W zawodach wzięły udział 3 drużyny: ZSS Jarocin, SOSW Borzęciczki oraz ZPS Pleszew.

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Borzęciczek, która po zaciętym pojedynku pokonała gospodarzy z Jarocina 6:5. Ostatecznie nasz zespół w składzie: Mikołaj Bartkowiak, Eryk Skowroński, Filip Szymczak, Kacper Kałużny, Dariusz Piętka, Jakub Idziak, Filip Bartkowiak i Franciszek Glapa zajął 2 miejsce,  natomiast na najniższym stopniu podium stanął zespół z Pleszewa. Zawody odbyły się przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego, za które zostały zakupione puchary i medale dla każdego zawodnika. Dodatkowo każda z drużyn otrzymała nagrody ufundowane przez indywidualnych darczyńców.

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali wodę i drożdżówkę ufundowaną przez Piekarnię Pana Stanisława Wosińskiego. Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze oraz w duchu zasad „fair play”. Organizatorami turnieju byli: p. Grzegorz Grześkowiak, p. Maciej Woźniczka, p. Julia Jelak i p. Arkadiusz Leonhard.