W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie kl. III gimnazjum w ramach przygotowania do wyboru szkoły odwiedzili zaprzyjaźnione szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu.
Aktualności
-
czytaj dalej
-
Spotkanie z Franklinem
czytaj dalejDnia 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się
z postacią z bajki – żółwiem Franklinem. Gość odwiedził każdą klasę, podarował dzieciom książeczki do kolorowania oraz karty do gry w „Czarnego Piotrusia” ze swoja podobizną. -
Spotkanie z policjantem
czytaj dalejW dniu 27 kwietnia 2011r. aspirant Aleksander Szczepański gościł w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Policjant prowadził zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla grupy uczniów klasy IV-VI.
-
Wiosenada
czytaj dalejDnia 21 marca 2011 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyła się WIOSENADA.
-
Wycieczka do ZGO
czytaj dalejDnia 19 kwietnia 2011r., w ramach Dnia Ziemi, uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce ekologicznej do Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie.
-
Wizyta w Banku
czytaj dalejDnia 24 marca 2011 roku niepełnosprawni uczniowie klas II i III Gimnazjum zostali zaproszeni do złożenia wizyty w Banku Spółdzielczym w Jarocinie. Wizyta miała związek z realizowanym w Zespole Szkół projektem edukacyjnym pt.” Moje pierwsze konto bankowe”, którego koordynatorem jest Michał Kuropaczewski- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.
-
VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
czytaj dalejVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja bliższa dziecku” odbył się 31. 03. 2011 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Pleszewie. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować wiersz o tematyce dowolnej. Jury oceniało uczniów pod kątem ciekawej interpretacji utworu, kultury słowa, ogólnego wyrazu artystycznego.
-
Rajd w Nowym Mieście
czytaj dalejW dniu 26 marca 2011 r. (sobota) czworo uczniów Zespołu Szkół wzięło udział wraz z opiekunami A. Ermanowiczem i M. Kuropaczewskim w rajdzie na „Powitanie wiosny” do Nowego Miasta. Trasa, która wiodła prze zalesione tereny dostarczyła wielu wrażeń.
-
Projekt „Życie ptaków dziuplaków”
czytaj dalejUczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do projektu prowadzonego przez Nadleśnictwo Jarocin pt.” Życie ptaków dziuplaków”.
-
Turniej Kręglarski
czytaj dalejDnia 24.02.2011 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Pleszewie odbył się IV Turniej Kręglarski Szkół Specjalnych.