Aktualności

 • Wyprawka szkolna – program grantowy Banku Dziecięcych Usmiechów BZ WBK

  Uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, uczęszczający do polskich szkół nie posiadają i nigdy nie posiadali podręczników. Z uwagi na specyfikę upośledzeń tego typu żaden autor do tej pory nie pokusił się o opracowanie podręczników, mogących służyć tym uczniom. W związku z tym nauczyciele uczący tę grupę uczniów posługują się wszelkimi dostępnymi materiałami (dla przedszkoli i szkół podstawowych), które kserują, kopiują.

  czytaj dalej
 • Zlot harcerski Pleszew 2010

  W dniach od 24 do 26 maja 2010 r. sześcioosobowa drużyna "Jagódek" uczestniczyła w XXXII Zlocie Drużyn Harcerskich „NS" byłego Rejonu Kaliskiego. W tym roku spotkanie odbyło się w Pleszewie.

  czytaj dalej
 • X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

  Rok 2010 oficjalnie został nazwany „Rokiem Chopinowskim”. Organizując kolejny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, postanowiliśmy uczcić pamięć wielkiego pianisty. Spotkanie pod hasłem: „Muzyka płynąca z wierszy” odbyło się 5 maja br. Za sprawą poezji przenieśliśmy się w świat kompozytora.

  czytaj dalej
 • Wizyta przedszkolaków

  Dnia 23 marca 2010 roku uczniowie klas I – III, IV – VI, PP2 i PP3 Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie mieli okazję wykazać się swymi umiejętnościami scenicznymi.

  czytaj dalej
 • "JAGÓDKI" NA FESTIWALU W KROTOSZYNIE

  Dnia 19 marca 2010r. 56 Drużyna Harcerska Wielopoziomowa „JAGÓDKI” wzięła udział w XI Integracyjnym Festiwalu Piosenki „WITAMINKI NA START” zorganizowanym przez Komendę hufca im. Powstańców Wielkopolskich, w partnerstwie z Miastem i Gminą oraz Ośrodkiem Kultury w Krotoszynie.

  czytaj dalej
 • WIGILIA HARCERSKA

  Dnia 9 grudnia 2009 r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się Wigilia harcerska dla instruktorów drużyn harcerskich „ Nieprzetartego Szlaku” Rejonu Kaliskiego. Organizatorami świątecznego wieczoru byli dyrekcja szkoły oraz druhny 56 Drużyny Harcerskiej Wielopoziomowej „NS”- „JAGÓDKI”.

  czytaj dalej
 • Warsztaty matematyczno-przyrodnicze

  Przeprowadzone przez nas 11.02.2010 r szkolne warsztaty matematyczno- przyrodnicze okazały się doskonałą formą zdobywania wiedzy i umiejętności w sposób aktywny, interesujący , pełen ciekawostek , różnorodnych zadań, ćwiczeń i eksperymentów.

  czytaj dalej
 • II Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne

  11 grudnia po raz drugi w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowane zostały Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne dla klas I-III Gimnazjum. W latach ubiegłych poprzedzały je wewnątrzszkolne zmagania uczniów najpierw z językiem polskim, a podczas kolejnych spotkań również z językiem niemieckim.

  czytaj dalej