VIII Miting Regionalny w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych 2023-05-31

31 maja 2023 r. na torach Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, odbył się VIII Miting Regionalny w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych. Zawody odbywały się we wspaniałych warunkach atmosferycznych, w atmosferze przyjaźni połączonej z bardzo wyrównaną rywalizacją na torze. Zawodnicy rozpoczęli swój udział od preeliminacji i zostali zakwalifikowani do swoich grup sprawnościowych, w których rywalizowali już o medale.

Rywalizacja na dystansie jednego okrążenia toru, a więc na 500m. była bardzo ciekawa i emocjonująca. O zwycięstwie często decydowały ułamki sekund. Naszą szkołę reprezentowała czwórka zawodników, którzy spisali się znakomicie. Srebrne medale wywalczyli Filip Szymczak i Jędrzej Gens. Brązowy medal wywalczył Jakub Polerowicz, w tej samej grupie sprawnościowej piąte miejsce zajął Maksymilian Łaciak. W zawodach kolarskich wzięło udział blisko 50 zawodników z całego rejonu kalisko-konińskiego. Opiekunami i trenerami zawodników byli: Izabela Śmieszek-Łaciak, Agata Polerowicz i Sławomir Zaworski.