VI Miting Regionalny Olimpiad Specjalnych w Kolarstwie 2019-09-25

25 września 2019 r. na torach Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, odbył się VI Miting Regionalny w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych. W skład reprezentantów Klubu Olimpiad Specjalnych „OLIMPIJCZYK” Jarocin weszli: Maksymilian Łaciak, Jakub Polerowicz, Filip Szymczak i Mikołaj Nowicki.

Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, mimo to nasi zawodnicy poradzili sobie świetnie. Wszyscy wrócili na tarczy. Najcenniejsze złote medale dla naszego klubu zdobyli Maksymilian Łaciak w wyścigu na 1000 m. ( na dystansie 500m. medal brązowy) oraz Filip Szymczak w wyścigu na 500m. Ponadto z dwoma medalami srebrnymi wrócił z zawodów Jakub Polerowicz, w wyścigu na 1000m. i 500m. Tuż za podium uplasował się Mikołaj Nowicki, który w wyścigach na 500m. i 1000m. zajął czwarte miejsca. W zawodach kolarskich wzięło udział blisko 70 zawodników z całego rejonu kalisko-konińskiego. Opiekunami i trenerami zawodników byli: Izabela Łaciak, Agata Polerowicz i Sławomir Zaworski.