Kolorowa Olimpiada 2018-10-24

Kolorowa Olimpiada 2018-10-24

24 października 2018 roku w sali gimnastycznej jarocińskiego LO odbyła się po raz kolejny Kolorowa Olimpiada. Impreza ta jest częścią projektu „Trenuję, Startuję, Kibicuję” realizowanego przez Stowarzyszenie „Tacy Sami”, we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych, dofinansowanego przez Bank Młodych Mistrzów Sportu - fundację Santander Bank. Sponsorem nagród dla drużyn był Santander Bank, Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Kolorowa Olimpiada jest jedyną imprezą sportową w naszym rejonie, w której uczestniczą wyłącznie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Organizatorzy zaprosili do udziału reprezentantów szkół specjalnych z rejonu kaliskiego. Zawodnicy dziewięciu drużyn (Słupia, Konarzew, Pleszew, Krotoszyn, Ostrów, Borzęciczki, Kalisz i dwie drużyny z Jarocina) rywalizowali w konkurencjach wymagających sprawności fizycznej i dużego poczucia humoru.

Pomagali im wolontariusze – uczniowie liceum jarocińskiego.

Zwycięzcami Olimpiady zostali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.  Wszyscy uczestnicy, niezależnie od uzyskanego miejsca, otrzymali złote, przepiękne medale. Każdą
z drużyn uhonorowano także pamiątkowym dyplomem oraz zasłużonymi nagrodami.

Imprezę tradycyjnie już zakończył fantastyczny poczęstunek przygotowany przez klasę PP4 pod kierunkiem pani Marii Kubickiej – Główny.