Harcerski start 2017-09-23

Harcerski start 2017-09-23

23 września 2017 r. harcerze z 56. WDH NS „Jagódki”: Mateusz Zdrojowy, Anna Żurek oraz Weronika Krawczak Twardowska pod opieką drużynowej phm Beaty Hendler oraz druhny Agnieszki Zaborowskiej wzięli udział w Harcerskim Starcie pod hasłem: SZLAKIEM JAROCIŃSKICH KOMPANII LOTNYCH.

 Po apelu rozpoczynającym rok harcerski, z boiska przy ul. Staszica, wszyscy podzieleni na patrole udali się w poszukiwaniu kolejnych punktów gry terenowej. Zadania na punktach pozwoliły wykazać się samarytanką, celnością w rzutach granatem czy umiejętnością rozwiązywania szyfrów. Gra patrolowa wiodła wszystkich poprzez las aż do Brzostowa przy torach, gdzie na zmoczonych deszczem harcerzy czekał ciepły posiłek. Atrakcją tej niecodziennej zbiórki była możliwość powrotu do Jarocina drezynami po torach nieużywanego leszczyńskiego toru kolejowego. 

Ze względu na kapryśną pogodę wszyscy harcerze po powrocie zgromadzili się w murach jarocińskiego ratusza gdzie czekała na nich ciepła herbata i słodka przekąska. W Muzeum Regionalnym w Jarocinie wysłuchali prelekcji na temat przebiegu Powstania Wielkopolskiego na naszym terenie. Podczas apelu kończącego rajd druhna komendantka Kinga Pelec życzyła wszystkim udanego roku harcerskiego, a drużynowi otrzymali materiały programowe dla swoich drużyn.