Bridgestone

Bridgestone

POMYŚL ZANIM USIĄDZIESZ ZA KIEROWNICĄ-BEZPIECZNE DZIECKO to globalna inicjatywa fundacji Międzynarodowej Federacji Samochodowej, Bridgestone Corporation oraz związków motoryzacyjnych na całym świecie, na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W tym roku, dnia 12 maja,  zaprosiliśmy przedstawicieli firmy BRIDGESTONE do naszej szkoły, którzy za pomocą krótkich filmów dla dzieci, manekina DUMMY biorącego udział w crashtestach oraz pokazów zapinania pasów w fotelikach uwrażliwili dzieci na bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.

W zajęciach brał też udział aspirant  Aleksander Szczepański z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, który przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach poruszania się na drogach i wzywania w razie wypadków odpowiednich służb ratowniczych.

Po zakończonych zajęciach każdy uczeń klas I-III L i U otrzymał odblaskowy plecak z magnesem zawierającym numery alarmowe, zawieszkę odblaskową, książeczkę z zadaniami i ilustracjami o tytule ,,Bezpieczne dziecko’’ oraz pudełko z kredkami do jej kolorowania. Uczniowie dostali również książeczki instruktażowe dla rodziców, o tym w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo dziecku i sobie podczas jazdy samochodem.