Akcja Żonkile 2018-04

Akcja Żonkile 2018-04

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie z okazji obchodów 75 rocznicy powstania w getcie warszawski przeprowadzone zostały warsztaty, na których uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych i młodzież szkoły Przysposabiającej do Pracy dowiedzieli się o wydarzeniach z marca 1968 roku oraz o powstaniu w getcie warszawskim w 75 rocznicę.

Poszerzeniu wiedzy uczniowskiej służyła pogadanka i prezentacja przygotowana przez p. K. Masłowską oraz materiały zaprezentowane przez p. M. Kuropaczewskiego: m.in. audycje, prezentacje multimedialne, filmy. Kluczową pomocą był film o getcie pt. ”Nie było żadnej nadziei” oraz obszerne fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej z 1968 roku. Możliwość skorzystania z powyższych materiałów zawdzięczamy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Na zakończenie zajęć uczniowie rozwiązywali test wiedzy. Młodzież szkoły PP dodatkowo obejrzała wywiady z Ireną Sendlerową, która uratowała z getta co najmniej 2500 dzieci. Uczniowie i młodzież w ramach Akcji Żonkile przygotowywali symboliczne kwiaty. Ich wręczenie społeczności szkolnej, dyrekcji i pracownikom ZSS nastąpiło 19 kwietnia w rocznicę wydarzeń z 1943 roku. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się także do Starostwa Powiatowego w Jarocinie, gdzie spotkali się z wicestarostą  Mirosławem Drzazgą i wręczyli kwiaty pracownikom starostwa.

 

Informacja na temat wizyty w Starostwoie Powiatowym dostępna jest także pod adresem http://www.powiat-jarocinski./ODWIEDZINY_DZIECI_w_STAROSTWIE_.html