Wycieczka do ArtZagrody 2019-10-24

Wycieczka do ArtZagrody 2019-10-24

Ceramiczne kury, koguciki, garnuszki, płaskorzeźby, obrazy, postacie z masy solnej oraz wiele innych, wyjątkowych przedmiotów mogliśmy podziwiać z ArtZagrodzie.

24 października 2019 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w warsztatach artystyczno-edukacyjnych, które miały miejsce w niezwykłej pracowni artystycznej ArtZagroda w Dymaczewie Starym k. Mosiny. Przed malowniczą drewnianą chatą z drewna, od progu z ogromną radością zostaliśmy przywitani przez właścicieli ArtZagrody.

Ofiarowany bukiet słoneczników od naszej grupy na powitanie, bardzo pasował do wyjątkowego klimatu tego miejsca, a ten niewątpliwie zachęcał nas do tworzenia… Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach MALOWANIA NA TKANINIE oraz lepienia z gliny podczas warsztatów CERAMICZNYCH. Powstawały przepiękne malowidła na torbach oraz lampiony z gliny zmieniające się w wyjątkowe ceramiczne świeczniki, które uczniowie zabrali do domu. Serdeczność gospodarzy i osób wspomagających działania naszych uczniów, dała się poznać również podczas spotkania przy ognisku i wspólnym jedzeniu kiełbasek z ogniska. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowe aniołki, które będą nam przypominać o odwiedzinach w tym niezwykłym miejscu.