Przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska czyta dzieciom” i akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2019-06-07

Przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska czyta dzieciom” i akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 2019-06-07

Od wielu lat, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, organizowane są dla uczniów ZSS w Jarocinie cykliczne zajęcia, mające na celu rozbudzanie zainteresowania światem książek, przyzwyczajanie do systematycznego kontaktu z literaturą piękną, poprawę koncentracji, pamięci i wzrost zainteresowań czytelniczych.

W tym roku uczniowie mieli okazję poznać treść wiersza R. Gruchalskiej „Nocne marki. Organizatorki przedstawiły ją w formie czytania wskazując latarką w zaciemnionym pomieszczeniu figurki zwierząt. Dodatkową atrakcją była naśladowanie odgłosów zwierząt. Po wysłuchaniu treści, uczniowie otrzymali karty z ćwiczeniami do wierszyka. Tego dnia uczniowie przyłączyli się także do akcji ogólnopolskiej „Jak nie czytam, jak czytam” bijąc rekord w jednoczesnym czytaniu w całej Polsce.

Taka forma obcowania z literaturą bardzo się podobała uczestnikom. Wiersz wywołał wiele uśmiechów na twarzach uczniów, co wskazuje na potrzebę powtarzania takiej formy poznawania książek.