III biwak 56 WDH NS „Jagódki” pod hasłem „Mikołajki 2017” 2017-12-7/8

III biwak 56 WDH NS „Jagódki” pod hasłem „Mikołajki 2017” 2017-12-7/8

Harcerze 56 WDH NS „Jagódki” kolejny raz spotkali się na biwaku.

Z 7 na 8 grudnia 2017 r. odbył się III biwak 56 WDH NS „Jagódki” pod hasłem „Mikołajki 2017” .  Opiekunami 24 harcerzy i uczniów należących do koła teatralnego „Tacy Sami” działających przy ZSS w Jarocinie byli:  p. Natalia Sikorska, drużynowa phm. Beata Hendler, pwd. Arkadiusz Leonhard, dh. Agnieszka Zaborowska, i dh. Elżbieta Szymankiewicz.

Biwak rozpoczął się zbiórką, podczas której omówiono sprawy organizacyjne. Po zbiórce uczestnicy udali się do sali gimnastycznej, by przygotować miejsca noclegowe. Następnie druhowie uczestniczyli w Apelu Mundurowym. O godz. 16:30 uczniowie z opiekunami zaczęli przygotowania do uroczystej wigilii harcerskiej.

Wieczerzę wigilijną swoją obecnością uświetnili: dyrektorzy  p. Grzegorz Maćkowiak, p. Hanna Wagner, p. Anna Kaczmarek oraz dh. Jolanta Bilska, dh. Krzysztof Pelec z dziećmi oraz p. Elżbieta Smolak i p. Joanna Szczepaniak.

Po kolacji i wspólnym śpiewaniu kolęd uczestnicy biwaku wraz z zaproszonymi gośćmi, udali się na świecoognisko. Po wspólnych śpiewach, pląsach i gawędzie, organizatorzy podziękowali wszystkim przybyłym.

Kolejnym punktem biwaku było wspólne tworzenie świątecznych kartek. O godz. 22:30 odbyło się obrzędowe zakończenie dnia i przygotowanie do snu.

Drugi dzień biwaku rozpoczął się pobudką. Harcerze i zuchy posprzątali miejsca noclegowe. Zjedli śniadanie, po którym odbył się apel podsumowujący imprezę. Następnie uczniowie udali się na planowe zajęcia szkolne.