I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego 2019-03-12

I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego 2019-03-12

12 marca 2019 roku został przeprowadzony w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół specjalnych z Pleszewa, Środy Wielkopolskiej i z naszej szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: 3 klasa gimnazjum oraz klas 7-8 szkoły podstawowej.

W konkursie wzięło udział 9 uczestników. W kategorii gimnazjum zwyciężył nasz uczeń Klaudiusz Grocholski, a w kategorii szkół podstawowych Zuzanna Ostrowska z Pleszewa. Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy 7 ZSS w Jarocinie Zuzanna Kaźmierczak. Po wypełnieniu testów był czas na poczęstunek, pączki ufundowane przez Cukiernię i Piekarnię Stanisław Wosiński oraz wręczenie nagród ufundowanych przez prywatnych sponsorów: pendrive, słowniki polsko-niemieckie, power banki, podkładki pod myszki, notesy i długopisy oraz słodycze, linijki, miarki.

Wszyscy uczniowie i ich opiekunowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy. Wyrażono zamiar spotkania się na podobnym konkursie w przyszłym roku. Do konkursu uczniów z ZSS w Jarocinie przygotowali nauczyciele i sprawowali nad nimi opiekę: M. Kuropaczewski, M. Przybylska-Ratajczak, E. Szymankiewicz.

Opracował: Michał Kuropaczewski