Harcerski biwak 2017-09-28

Harcerski biwak 2017-09-28

W dniach od 28 – 29 września 2017 r. odbył się I biwak 56 WDH NS „Jagódki” oraz członków grupy teatralnej „Tacy Sami” działających przy ZSS w Jarocinie z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”.
W biwaku uczestniczyło 20 uczniów pod opieką drużynowej phm. Beaty Hendler, pwd. Arkadiusza Leonharda, dh. Agnieszki Zaborowskiej, dh. Aurelii Kaczmarek oraz p. Natalii Sikorskiej.

Obchody tego dnia rozpoczął przemarsz do siedziby Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie. Na miejscu uczniowie poznali historię i tradycję związaną z ziemniakami. Mieli możliwość zjedzenia pieczonych ziemniaków oraz kiełbasy z ogniska. Przy ognisku zasiedli z nami prezes KBS p. Roman Gauza, sekretarz p. Ryszard Hybiak oraz dyrektor ZSS w Jarocinie p. Grzegorz Maćkowiak.

Po przybyciu na miejsce noclegowe uczestnicy brali udział w zajęciach teatralnych: zabawach integracyjnych i warsztatach. Przed wieczorną toaletą odbyły się śpiewanki -  pląsanki zakończone obrzędowym harcerskim kręgiem.

Następnego dnia po uprzątnięciu miejsca noclegu i zjedzeniu śniadania odbył się apel podsumowujący biwak, po którym uczniowie udali się na planowe zajęcia edukacyjne.

phm. Beata Hendler