27. Turystyczny Rajd „Pod Parasolami” 2018-10-05

27. Turystyczny Rajd „Pod Parasolami” 2018-10-05

Jarocińska grupa rajdowa SKKT wzięła udział w 27. Turystycznym Rajdzie „Pod Parasolami” po gminie Jaraczewo z metą na boisku szkoły podstawowej w Jaraczewie.

Uczestnicy przeszli trasę liczącą 17,5 km od Dąbrowy do Jaraczewa. Po drodze fotografowali miejsca związane z najnowszą historią Polski oraz przystrajali w barwy i symbole narodowe parasol, który miał wziąć udział w konkursie.  Uczniowie wzięli udział w pisemnym teście wiedzy o gminie Jaraczewo  i w konkurencji rzutów piłeczką do tarczy. Każdy z uczestników otrzymał ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie:piłki warcaby, znaczki rajdowe, długopisy. Parasol grupy otrzymał najwyższą ocenę spośród uczestniczących w rajdzie grup szkolnych z Góry, Jaraczewa, Żerkowa, Cerekwicy i Potarzycy. Opiekunami uczniów byli Adam Ermanowicz i Michał Kuropaczewski.