Aktualności

 • Ekofest 2012-09-14

  14.09.2012 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wraz
  z wychowawcami włączyli się do organizowanej na Rynku w Jarocinie imprezy edukacyjnej „EKOFEST”.

  czytaj dalej
 • Zdrowe Kanapki

  Nauczyciele klas I-III w ramach akcji ,,Owoce w szkole’’ przeprowadzili w klasach lekcje dotyczące prawidłowego odżywiania się i konieczności zjadania warzyw i owoców.

  czytaj dalej
 • Wycieczka Klas PP

  Uczniowie klas PP1, PP2, PP3, PP4 Z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wraz z opiekunami udali się do Koźmina Wlkp, gdzie mogli zapoznać się z możliwościami i warunkami podejmowania pracy przez osoby niepełnosprawne.

  czytaj dalej
 • Warsztaty Plastyczne

  Warsztaty plastyczne 2012 organizowane przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się tego roku w dwóch turach:

  czytaj dalej
 • Bezpieczeństwo

  16 maja 2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej im. UNICEF w Jarocinie : Mikołaj Nowicki z klasy II oraz Aleksandra Majchrzycka z III klasy wzięli udział w IV Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie, pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

  czytaj dalej
 • Bajkowe spotkania

  W roku szkolnym 2011/12 odbywały się bajkowe spotkania z Reginą Gruchalską w Szkole Podstawowej nr 4,nr 2, nr 5 oraz w przedszkolach ,,Bajeczka’’, ,,Jarzębinka’’ i w Niepublicznym Przedszkolu w Prusach.

  czytaj dalej
 • Konkurs Recytatorski

  18 kwietnia 2012 r. w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poezja bliższa dziecku”, adresowany do uczniów szkół podstawowych.

  czytaj dalej
 • Rok Janusza Korczaka

  We wrześniu ubiegłego roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka. W tym roku bowiem przypada 70. rocznica tragicznej śmierci Janusza Korczaka w obozie zagłady w Treblince oraz 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie.

  czytaj dalej
 • Dni Teatru

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przypadającego 27 marca, koło muzyczno – teatralne wraz z opiekunami Zespołu Szkól Specjalnych, postanowiło w wyjątkowy sposób uczcić ten dzień zapraszając artystów z Ostrowa Wielkopolskiego z programem poetycko – muzycznym zatytułowanym „W Nanibowie”.

  czytaj dalej
 • XX jubileuszowy rajd

  W dniach 24-25 marca odbył się XX jubileuszowy rajd „Powitanie wiosny” zorganizowany przez: Starostwo Powiatowe i Oddział PTTK w Jarocinie, Urząd Gminy w Nowym Mieście nad Wartą i Szkołę Podstawową w Boguszynie.

  czytaj dalej