Aktualności

 • Wizyta w Banku

  Dnia 24 marca 2011 roku niepełnosprawni uczniowie klas II i III Gimnazjum zostali zaproszeni do złożenia wizyty w Banku Spółdzielczym w Jarocinie. Wizyta miała związek z realizowanym w Zespole Szkół projektem edukacyjnym pt.” Moje pierwsze konto bankowe”, którego koordynatorem jest Michał Kuropaczewski- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

  czytaj dalej
 • VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

  VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja bliższa dziecku” odbył się 31. 03. 2011 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Pleszewie. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować wiersz o tematyce dowolnej. Jury oceniało uczniów pod kątem ciekawej interpretacji utworu, kultury słowa, ogólnego wyrazu artystycznego.

  czytaj dalej
 • Rajd w Nowym Mieście

  W dniu 26 marca 2011 r. (sobota) czworo uczniów Zespołu Szkół wzięło udział wraz z opiekunami A. Ermanowiczem i M. Kuropaczewskim w rajdzie na „Powitanie wiosny” do Nowego Miasta. Trasa, która wiodła prze zalesione tereny dostarczyła wielu wrażeń.

  czytaj dalej
 • Turniej Kręglarski

  Dnia 24.02.2011 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Pleszewie odbył się IV Turniej Kręglarski Szkół Specjalnych.

  czytaj dalej
 • Turniej Tenisowy

  Dnia 25.02.2011 w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie odbył się turniej tenisa stołowego „JESTESMY RAZEM ”. W turnieju walczyło 40 zawodników.

  czytaj dalej
 • Witaminki 2011

  Dnia 18 marca 2011r. harcerki z 56 DHW NS „Jagódki” uczestniczyły w festiwalu pod hasłem WITAMINKI NA START XII. Nasza drużyna po reaktywacji już po raz piąty reprezentowała Zespół Szkół z Jarocina i tym razem przygotowała i pięknie zaprezentowała piosenkę pt. „Witaminki dla rodzinki” oraz okrzyk na powitanie „Każde dziecko o tym wie, że w witaminach siła jest”.

  czytaj dalej
 • Apel Unicef

  1. Przedstawienie celów Ogólnopolskiego Programu UNICEF „Dostrzec innych – pomoc humanitarna na świecie” realizowanego w naszej szkole.

  2. Próba odpowiedzi uczniów na pytania prowadzących: kiedy udzielamy innym pomocy? Czy wiesz o zdarzeniach w innych krajach, gdzie potrzebna była pomoc?

  czytaj dalej
 • Charytatywny Bal Przebierańców

  Dnia 24 stycznia 2011 roku, w naszej szkole odbył się Charytatywny Bal Przebierańców, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. W tym roku społeczność szkoły wspierała Ogólnopolski Program UNICEF „Dostrzec innych – pomoc humanitarna na świecie”.

  czytaj dalej
 • Chatka Puchatka

  Z okazji ,,Mikołajek’’ dzieci klas I-III L i I- III U w ramach zajęć lekcyjnych udały się do sali zabaw ,,Chatka Puchatka’’ w Jarocinie.

  czytaj dalej